Prezent dla przyjaciela na święta. Co wybrać pod choinkę dla kolegi, znajomego lub przyjaciela?

Prezent dla przyjaciela na święta może się wiązać z długimi rozważaniami, nie zawsze zakończonymi celnym strzałem. Zweryfikuj zainteresowania osoby, której chcesz sprawić radość z okazji Bożego Narodzenia i przejrzyj nasze propozycje. Może akurat coś wpadnie Ci w oko?

Prezenty dla przyjaciela na święta: zabawna odzież ze świątecznym motywem

Prezenty dla przyjaciela na święta mogą wprowadzić odrobinę humoru i w łatwy sposób wywołać uśmiech na jego twarzy. Jeśli wiesz, że dana osoba ma dystans do siebie, możesz podarować jej jakiś zabawny element odzieży. Z okazji świąt przygotowywane są swetry, czapki, szaliki, a także koszulki z motywami nawiązującymi bezpośrednio do Bożego Narodzenia. Często są na nich także humorystyczne napisy bądź równie zabawne rysunki – nadruki lub hafty. Pomyśl, czy Twój przyjaciel nie ucieszyłby się ze swetra z naszytym reniferem lub z czapki świętego Mikołaja. Może z radością będzie zakładał każdą taką część garderoby, sprawiając Ci tym samym przyjemność i jednocześnie świetnie się bawiąc?

Świąteczne swetryŚwiąteczne swetry Fot. Shutterstock

Prezenty na święta dla przyjaciela: książki

Prezenty na święta dla przyjaciela wcale nie muszą być niesamowicie wyszukane. Jeśli wiesz, że lubi czytać, postaraj się sprawić mu ciekawą lekturę na Boże Narodzenie. Koniecznie sprawdź jednak, za jakim gatunkiem literackim przepada, by nie popełnić błędu przy doborze tytułu. Warto też dowiedzieć się wcześniej, jakie książki ma już w swojej kolekcji, a których wciąż poszukuje. W takim wypadku zyskujesz pewność, że pomożesz rozbudować biblioteczkę, a nie niepotrzebnie powielisz pozycję, którą czytał i posiada.

Książki na prezent świąteczny to zawsze doskonały wybór. Zdjęcie ilustracyjneKsiążki na prezent świąteczny to zawsze doskonały wybór. Zdjęcie ilustracyjne Deniza 40x/shutterstock.com

A jeśli Twój przyjaciel nie przepada za beletrystyką, możesz sięgnąć po album lub przewodnik dotyczący jego zainteresowań. Piękne, bogato ilustrowane książki o nietypowych, zwykle nieco większych formatach, staną się ozdobą każdego domu. Jednocześnie na pewno zrobią wrażenie na obdarowywanym. Z kolei w przypadku, gdy wiesz, że przyjaciel boryka się z jakimś konkretnym problemem, możesz zaryzykować z poradnikiem, mającym na celu pomóc go rozwiązać. Nie zaszkodzą także tytuły związane z rozwojem osobistym – w końcu większość z nich może przydać się każdemu.

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Świąteczne prezenty dla przyjaciela: fotoksiążka

Świąteczne prezenty dla przyjaciela bywają zaskakujące. Warto jednak poszukać czegoś wyjątkowego, co pozostanie z obdarowywanym już na zawsze. Jeśli Twój przyjaciel jest sentymentalny bądź po prostu ceni sobie piękne pamiątki, pomyśl o fotoksiążce. Wystarczy, że zbierzesz zdjęcia, upamiętniające ważne dla Was chwile i połączysz je w jednym, elegancko wydanym tomie. Stworzenie fotoksiążki można zlecić specjalizującej się w tym firmie lub przygotować samemu, przy pomocy odpowiedniego kreatora. Wówczas polega to na wrzucaniu plików z fotografiami w określone miejsce na stronie internetowej i ustalaniu ich kolejności oraz układu w powstającej fotoksiążce. Zwykle gotowych szablonów wyglądu tego rodzaju książki jest naprawdę wiele, dlatego każdy powinien znaleźć coś idealnego dla wybranej osoby.

Prezent dla kolegi na święta: oryginalny kubek

Prezent dla kolegi na święta może być jednocześnie wyjątkowy i funkcjonalny. A co sprawdzi się lepiej w takiej roli, niż kubek do herbaty czy kawy? W sprzedaży są modele ze śmiesznymi napisami, efektownymi obrazkami lub przedstawieniami, nawiązującymi tematycznie do różnych dziedzin. Można też znaleźć firmę pozwalającą zamawiać kubki spersonalizowane. Wówczas zamawia się egzemplarz z samodzielnie przygotowanym napisem bądź wybranym zdjęciem czy grafiką. Kubek z ukochanym zwierzakiem, wymarzonym samochodem czy zabawną sentencją, którą rozumie wyłącznie obdarowany, na pewno świetnie sprawdzi się w roli oryginalnego prezentu pod choinkę.

Zobacz też: Kiedy powinno się ubierać choinkę? Sprawdź, jaka data będzie najlepsza

Więcej o: