Przetnij gąbkę na pół i dorzuć do prania. Prosty trik, który rozwiąże popularny problem

Każdy opiekun zwierzęcia zmaga się z problemem, jakim są wszechobecne kłaczki. Widoczne jest to szczególnie w momencie, kiedy wyjmujemy z pralki ubrania, które całe są w sierści. Na szczęście istnieją proste i niedrogie sposoby, aby temu zapobiec.

Każdy, kto opiekuje się kotem, psem lub gryzoniem, zmaga się z popularnym problemem, jakim jest gubienie przez pupila sierści. Wśród miłośników zwierząt nie bez powodu żartuje się, że "kłaczek" to uniwersalny dodatek do wszystkiego. Choć w mieszkaniu pozbędziemy się jej w prosty sposób, szczególnie uciążliwa bywa na ubraniach po praniu. Okazuje się jednak, że i na to istnieje szybkie rozwiązanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak pozbyć się sierści z prania? Sprytni trik za grosze

Twórczyni konta @vivesaludablefacil zdradziła prosty i niedrogi sposób, dzięki któremu pozbędziesz się sierści z ubrań po praniu. Potrzebujesz jedynie gąbki przeciętej na pół lub na kilka mniejszych części. Przed uruchomieniem urządzenia dorzuć ją do bębna i normalnie włącz pranie. Autorka obiecuje, że w ten sposób fragmenty gąbki ściągną całą sierść, która normalnie zostałaby na ubraniach. Co więcej, później wystarczy, że poczekasz, aż gąbka wyschnie, wyczyścisz ją i możesz spróbować ponownie.

 

Dodaj do prania octu lub kup specjalne kulki, a zapomnisz o kłaczkach na ubraniach

Istnieją jeszcze inne sposoby, które sprawią, że zapomnisz o kłaczkach na ubraniach po praniu. Pierwszym z nich jest użycie zwykłego, białego octu, który zadziała na właściwości elektrostatyczne materiałów. To sprawi, że tkaniny będą zdecydowanie mniej przyciągać sierść. Co więcej, przy okazji zneutralizujesz z jego pomocą brzydkie zapachy, odświeżysz kolor ubrań i odkazisz pralkę. W walce z kłaczkami możesz wspomóc się także specjalnymi kilkami z rzepami, które wrzucasz do prania. Za 6 sztuk zapłacisz od kilku do kilkunastu złotych. Warto wiedzieć, że skrywają one jeszcze jedną użyteczną funkcję — dbają, by filtr urządzenia się nie zatkał. 

Kupując pralkę, wybierz model ze specjalną funkcją

Jeśli masz pod swoją opieką koty, psy albo gryzonie i jesteś przed zakupem pralki, zdecyduj się na taką z funkcją "pupil". Dzięki temu, w momencie płukania, urządzenie podgrzeje temperaturę, co sprawi, że włókna tkaniny się rozluźnią. Ten tryb przeplatany wirowaniem sprawi, że z ubrań zniknie cała sierść.

Więcej o: