Wlej kilka kropel do paprotki, a odwdzięczy się pięknymi i bujnymi liśćmi. Ten trik jest niezawodny

Paprotka to jedna z najwdzięczniejszych i najchętniej wybieranych roślin doniczkowych. Jest urocza, zielona i względnie nieskomplikowana w pielęgnacji. Warto jednak pamiętać o kilku aspektach, by rosła piękna, bujna i zdrowa. O czym mowa?

Choć paprotka z pozoru może wydawać się zwyczajną rośliną, o jej kwiatach krążą niesamowite legendy. Co więcej, oczyszcza i ujemnie jonizuje powietrze, co dobrze wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Jak dbać o paprocie domowe by rosły bujne i zielone?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Skuteczny i banalnie prosty w wykonaniu nawóz do paprotek, za który nic nie zapłacisz

Wylewasz wodę po gotowaniu warzyw? To błąd! Znajdziesz w niej wiele substancji odżywczych, takich jak potas, żelazo, fosfor, magnez, błonnik oraz witaminy z grupy A, E oraz B. To idealna mieszanka, którą możesz użyć jako niezwykle skuteczny nawóz do roślin doniczkowych, w tym także do paprotek. Pamiętaj, by woda nie była gorąca i posolona.

Domowy nawóz z ziół. Jest niezawodny i wykonasz go w kilka minut

Regularne nawożenie sprawi, że paprotka będzie pięknie rosła. Co więcej, skuteczny preparat, który dobroczynnie wpłynie na roślinę, możesz zrobić sama. Ten sposób jest nie tylko ekologiczny, ale także wydajny i tani. Sprawdzony nawóz wykonasz z fusów i naparów herbaty. Nie tylko dobrze wpłynie na paprotkę, ale także odkazi ziemię, dzięki czemu zapobiegnie rozwojowi baterii. Najlepiej sprawdzają się ziołowe napary z pokrzywy, szałwii, rumianku czy skrzypu. 

Jak zadbać o paprotkę? Odpowiednie podlewanie oraz stanowisko mają znaczenie

Paprotki są roślinami, które nie mają wygórowanych wymagań. Poza odpowiednim nawożeniem wystarczy zapoznać się z tym, jak je podlewać i gdzie trzymać. Najlepiej rosną na jasnych stanowiskach z dużą ilością rozproszonego światła. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu, by ziemia była stale wilgotna. Pamiętaj jednak, że przelanie może spowodować żółknięcie liści. Roślina lubi lekko kwaśne, przepuszczalne podłoże.

Więcej o: