Tylko 1 zł. Tyle potrzebujesz, aby usunąć kamień z kranu i sitka bez szorowania

Istnieje wiele fantastycznych sposobów na to, by dokładnie wysprzątać łazienkę. Często najbardziej skuteczne są domowe triki, które znacznie usprawniają cały proces. Jak szybko i łatwo usunąć kamień z sitka oraz kranu? Podpowiadamy.

Osad z kamienia szybko potrafi osadzać się na armaturze i czasami trudno sobie z nim poradzić. Jeśli przez jakiś czas nie będziemy usuwać go z sitka, stworzy grubszą warstwę, która nie jest zbyt łatwa do usunięcia. Istnieje jednak jeden prosty sposób na to, jak błyskawicznie się go pozbyć. Zobacz, co możesz zrobić w tej sytuacji.

Zobacz wideo Wieniawa zrobi karierę za oceanem? Jest jedno "ale".

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie pozbyć się grubej warstwy kamienia z sitka? Znamy na to sposób

Do skutecznego pozbycia się grubszej warstwy kamienia z sitka i kranu może przydać się złotówka. W wielu przypadkach nie będzie też konieczne wcześniejsze namaczanie czy stosowanie specjalistycznej chemii z drogerii. Wystarczy, że za pomocą monety o nominale 1 zł delikatnie zeskrobiesz warstwę kamienia z sitka oraz kranu. Rób to dokładnie i ostrożnie, a w kilka chwil pozbędziesz się problemu. Kamień kawałek po kawałku odczepi się, a ty nie będziesz musiała szorować go przez wiele minut. To szybki i skuteczny sposób, który warto wypróbować. Co, jeśli jednak kamień nie jest tak duży i moneta nie zadziała?

Domowe sposoby na uporczywy kamień. Wykorzystaj te sposoby, a skutecznie się go pozbędziesz

Sposób z wykorzystaniem monety będzie skuteczny tylko wtedy, gdy mamy do usunięcia grubszą warstwę kamienia. Z delikatnym osadem nie poradzi sobie tak dobrze, a jedynie może uszkodzić armaturę. Warto wtedy sięgnąć po wodę z octem zmieszane w proporcji 1:1. Jeśli po umyciu na kranie nadal widać ślady kamienia, obłóż te miejsca ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry i dokładnie nasącz materiał środkiem czystości. Możesz wykorzystać też ocet. Taki kompres pozostaw na 10 minut, a po tym czasie kamień odmoczy się i z łatwością usuniesz go bez szorowania.

Więcej o: