Magda Popławska: siostra sprowadzała do domu chłopaków, ja nie wiedziałam o co z nimi chodzi [PODCAST]

W najnowszym odcinku FemiTALK Magdalena Popławska opowiada Adze Kozak o swojej śląskości, obsesyjnym sprzątaniu, toksycznej miłości i zwierzetach, którymi się opiekuje. Aktorka odnosi się też do niełatwych niegdyś relacji z siostrą.

Aga Kozak, prowadząca podcast FemiTALK: Za każdym razem jak widzę was dwie - a ja mam dwóch braci - to ci zazdroszczę tej siostry. 

Magdalena Popławska*: Ja zawsze chciałam mieć starszego brata! 

Posłuchaj podcastu

Ja mam dwóch młodszych, najgorzej!

To nie wiem jak to jest mieć dwóch młodszych, ale dla dziewczyny starszy brat to jest chyba idealne: no wiesz, zajmuje się tobą, opiekuje, obroni, jeszcze ma fajnych kolegów, nie? 

A czy wasza relacja z siostrą zmieniała się z wiekiem? Bo rozumiem, że jak dorastałyście mogło być różnie, ale czy z wiekiem to nabiera mocy, sensu?

U nas tak, bo my nie miałyśmy za dobrego kontaktu jak byłyśmy (...) nastolatkami. Nie było łatwo. Miałyśmy jeden mały pokój... Nasi rodzice mieli osobne sypialnie a my byłyśmy w jednym pokoju. Nie był to zbyt udany związek, nie ma czego kryć. Była też między nami różnica czterech lat, z tym, że moja siostra dojrzewała szybciej niż standardowo, a ja wolniej niż standardowo - więc między nami była przepaść. Ona tych chłopaków sprowadzała, ja długo nie wiedziałam o co chodzi z tymi chłopakami, te sprawy damsko - męskie i jakiejś takiej kobiecości to szczerze mówiąc do niedawna były mi nieznane. [ŚMIECH] Trochę przesadziłam! Więc to było trudne: bitwy o ciuchy, to, że ja miałam te ciuchy po niej. 

 

Ale była jakąś moją inspiracją, po czasie mogę to przyznać. Wtedy negowałam wszystko, co było z nią związane. Ale miałyśmy też trudne momenty w naszym dzieciństwie i wiem, że ona się wtedy bardzo mną opiekowała i bardzo zajmowała. (...) Teraz akurat mamy super kontakt (...) ale jeszcze parę lat temu, paręnaście, jak już pracowałyśmy obydwie w zawodzie - to miałyśmy spoko, ale nie miałyśmy za bliskiej relacji. Nie dzwoniłyśmy tak często do siebie, ale jednak każda z nas wiedziała, że jak jest naprawdę źle - to do siostry. 

 

*Magdalena Popławska - absolwentka krakowskiej PWST. Ceniona polska aktorka filmowa i teatralna (m.in. Teatr Nowy w Warszawie i Teatr WARSawy). Znana z ról w takich produkcjach jak: "Doskonałe popołudnie" (2005), "Wulkan" (2013), "Pakt" (2015), "Jestem mordercą" (2016), "Atak paniki" (2017), "Diagnoza" (2017-2019), "53 wojny" (2018), „Osiecka" (2020). Zagrała także rolę główną w serialu „Brokat" - premiera wkrótce.

A jeśli spodoba ci się FemiTALK możesz posłuchać innych rozmów z tego cyklu:

Więcej o: