Jak usunąć kamień z suszarki do naczyń? Ten prosty trik sprawi, że będzie wyglądała jak nowa

Ociekacz do naczyń jest jednym z niezbędnych akcesoriów wyposażenia kuchennego, więc warto go utrzymywać w czystości. Co zrobić, gdy twarda woda sprawia, że na suszarce osadza się trudny do usunięcia kamień? Podpowiadamy.

Problem z osadzającym się kamieniem występuje nie tylko w kuchni. Osad z kamienia znajdziemy również na kranach, płytkach łazienkowych, w brodzikach oraz na dnie muszli klozetowej. Istnieje wiele preparatów na pozbycie się kamienia. Użycie specjalistycznych środków nie jest konieczne.

Anna Wendzikowska "Mega stylowy" płaszcz Wendzikowskiej w zeszłym roku był prawdziwym hitem

Rodzaje suszarek do naczyń. Która jest najbardziej odporna na zabrudzenia? 

Na rynku istnieje wiele typów suszarek do naczyń. W dzisiejszych czasach ociekacz powinien dobrze wyglądać i prezentować się w kuchni. Suszarki do naczyń wykonane z plastiku nie rdzewieją, ale utrzymanie ich w czystości bywa kłopotliwe. Do wyczyszczenia zakamarków warto posłużyć się szczoteczką do zębów. Ociekacze do naczyń wykonane ze stali nierdzewnej są odporniejsze na uszkodzenia. Do małej kuchni idealnie sprawdzi się wisząca suszarka do naczyń. Ociekacze z drewnianymi elementami nie są najlepszym pomysłem. Drewno pod wpływem wilgoci pęcznieje i pęka.

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Lech i Danuta Wałęsa Zaskakujące wyznanie Lecha Wałęsy. "Żona to największa pijawka"

Jak usunąć kamień z suszarki? Domowe sposoby na usunięcia osadu z kamienia

Problem z osadzaniem się kamienia jest powszechny i łatwo sobie z nim poradzić. Do usunięcia kłopotliwego osadu nie potrzebujemy specjalnych środków i płynów czyszczących. Wystarczy jeden składnik, który powszechnie znajduje się w naszych domach – ocet. Do wyczyszczenia suszarki do naczyń należy przygotować ciepły roztwór wody z octem w proporcji 1:1. Elementy mocno zakamienione polej roztworem i pozostaw na godzinę, a następnie wyczyść całość szczoteczką do zębów. To prosty i szybki sposób na pobycie się osadów z kamienia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: