Spryskaj choinkę tym produktem, a kot przestanie wskakiwać na drzewko. Trzy sprawdzone triki dla kociar

Marzysz, by mieć w tym roku piękną choinkę, ale obawiasz się, że za bardzo może spodobać się twojemu kotu? Istnieje kilka domowych sposobów, które skutecznie odstraszą go od świątecznego drzewka. Co zrobić, żeby kot nie wskakiwał na choinkę? Podpowiadamy.

Piękne ozdoby i mieniące się światełka sprawiają, że choinka jest bardzo atrakcyjnym obiektem w oczach niektórych zwierząt. Wielu właścicieli kotów myśli, że muszą z niej zrezygnować, ponieważ zwierzaki za bardzo się nią interesują, wyrządzając różne szkody. Okazuje się jednak, że istnieje kilka domowych sposobów na to, by skutecznie odstraszyć kota od świątecznego drzewka. Zobacz, jak możesz to zrobić.

Zobacz wideo Te kostiumy nie przypadły do gustu tym zwierzakom. Tylko spójrzcie na ich miny

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spryskaj choinkę tym zapachem, a kot przestanie się nią interesować. Jakie aromaty mogą się sprawdzić?

Koty bardzo nie lubią niektórych zapachów. Są dla nich nieprzyjemne i robią wszystko, by ich unikać. Jeśli chcesz, aby twój zwierzak porzucił w tym roku myśl o destrukcyjnej zabawie z choinką i ozdobami świątecznymi, wykorzystaj jeden prosty trik. Wystarczy, że spryskasz gałązki świątecznego drzewka octem jabłkowym lub sokiem z cytryny, a koty powinny stracić nim zainteresowanie. Jeśli to nie wystarczy, możesz również powiesić na choince świeże plasterki cytryny lub jej skórki. Pamiętaj jednak, żeby co kilka dni je wymieniać.

Żadne zapachy nie działają? Wykorzystaj ten trik, a kot nie będzie wskakiwał na choinkę

Niektóre koty bywają odporne na nieprzyjemne zapachy lub po prostu skutecznie je ignorują, gdy bardzo chcą się dostać do choinki. Jako właściciel kota nie jesteś jednak na straconej pozycji - możesz wykorzystać jeszcze jeden błyskawiczny trik. Jeśli twój zwierzak za bardzo interesuje się świątecznym drzewkiem, rozłóż dookoła niego folię aluminiową w takie odległości, by nie mógł się do niej dostać ani na nią wskoczyć. Koty nie lubią powierzchni, które są lepkie i błyszczące, dlatego poza folią aluminiową powinna sprawdzić się też taśma klejąca. Nie jest to zbyt estetyczny sposób, ale w niektórych przypadkach może okazać się jedynym wyjściem.

Więcej o: