60-latka otworzyła sklep erotyczny dla seniorów: "Starsi ludzie też uprawiają seks". Co w asortymencie?

Nie tak dawno życie seksualne osób starszych stało się coraz częstszym tematem artykułów czy nawet programów telewizyjnych. Pośród wielu z nas powszechne jest przekonanie, że seks zarezerwowany jest przede wszystkim dla ludzi młodych i sprawnych. Nic bardziej mylnego! Współżycie dotyczy osób w każdym wieku, a pragnienie i pożądanie nie ustają przy zachodzącym procesie starzenia.

Jakiś czas temu 60-letnia Suzanne Nobel postanowiła założyć internetowy sklep erotyczny "Sunset Satisfaction". Czym jednak wspomniane przedsiębiorstwo różni się od innych sprzedających asortyment z tej samej kategorii? Podstawowym złożeniem interesu prowadzonego przez Brytyjkę jest odpowiedź na potrzeby starszych ludzi, którzy chcą urozmaicić swoje życie seksualne, a standardowe gadżety erotyczne są dla nich "zbyt intensywne". Jaki dokładnie asortyment oferuje przedstawiony sklep?

sex-shop dla seniorówsex-shop dla seniorów https://sunsetsatisfaction.com/

"Starsi ludzie też uprawiają seks". O tym warto rozmawiać! 

Suzanne wspólne ze swoim mężem Peterem Marriottem zajmuje się także prowadzeniem podcastu, którego główną tematyką jest seks wśród seniorów. Ponadto jej konto na TikToku obserwuje już ponad 50 tys. użytkowników. Nie trzeba było wiele czasu, aby prowadzona w sposób dowcipny i otwarty audycja zaczęła cieszyć się ogromną popularnością przede wszystkim wśród osób znajdujących się w przedziale wiekowym 50-60 lat. Wiele starszych par zaczęło dzielić się nie tylko własnymi historiami dotyczącymi ich życia seksualnego, lecz także problemami, które spotykają dojrzałe osoby. 

Zobacz wideo Istota seksu w życiu

Seks w każdym wieku. Co znajdziemy w asortymencie sex-shopu dla seniorów? 

To właśnie dzięki licznym pozytywnym komentarzom, a także zainteresowaniu tematem seksu wśród seniorów Suzanne postanowiła otworzyć własny sklep z gadżetami erotycznymi dla nieco starszych ludzi. Na co zwróciła uwagę 60-latka? Na wstępie wspomniała, że wraz z mężem starają się nie przytłaczać ludzi zbyt dużą ilością produktów. Jak sama przyznała podczas jej pierwszej wizyty w sex-shopie była przytłoczona przez mnogość artykułów na półkach, a także oferowane przez nie zbyt intensywne doznania. 

Tutaj też narodził się pomysł, aby w ofercie sklepu Suzanne pojawiły się również książki. Kobieta zdradziła, że sama wiele z nich przeczytała i poleca je wszystkim, którzy pragną dowiedzieć się tego, jak doświadczyć przyjemności w dojrzałym wieku

Mamy książki poświęcone zrozumieniu życia seksualnego seniorów czy życia seksualnego po żałobie.

- wspomniała na swoim Tik-Toku Suzanne. 

Pomimo faktu, że sklep został otworzony dopiero miesiąc temu już dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Zarówno użytkownicy TikToka, jak i Instagrama w komentarzach pod postami Suzanne i jej męża, gratulują parze odwagi. Wspominają również, że w Internecie dotychczas brakowało informacji na temat seksu wśród seniorów, bądź był on często traktowany jako temat tabu. 

 Wiele starszych kobiet nie ma z kim porozmawiać, nie wie też, do kogo mogłoby się udać w tej sprawie, dlatego dla wielu z nich jestem pierwszą osobą, z którą mogą otwarcie i szczerze porozmawiać.

- pozytywny odbiór sklepu skomentowała Suzanne. 

Klienci znajdą w sex-shopie dla seniorów prowadzonym przez Brytyjkę również kulki analne, wibratory, lubrykanty, masażery prostaty, a nawet znajdujące się w zestawie z kajdankami przebranie króliczka. 

A wy co myślicie o inicjatywie sklepu z erotycznymi gadżetami dla seniorów? Dajcie znać w komentarzach. 

Więcej o: