Dominika Gwit radzi, jak zaakceptować swoje ciało. Znalazła "złoty środek"

Jeszcze niedawno metamorfozą Dominiki Gwit zachwycała się cała Polska. Wówczas aktorka schudła aż 50 kilogramów! Z czasem dopadł ją jednak "efekt jojo". Dziś otwarcie wypowiada się na temat swojej otyłości oraz ciężkiej drogi do samoakceptacji, którą musiała przejść. Niedawno wyjawiła, co uznała za swój "złoty środek" do szczęścia!

Dominika Gwit od dłuższego czasu otwarcie mówi o swoich problemach z nadwagą oraz leczeniu, którego się podjęła. Nie wstydzi się publicznie odpowiadać na pytania dotyczących walki z jej własnymi kompleksami oraz nieudanymi próbami odchudzania. Dziś radzi innym kobietom jak pokochać samą siebie i pozbyć się uprzedzeń wobec własnego ciała.

Dominika Gwit zdradziła swój przepis na szczęście. Jak pogodzić się ze swoimi kompleksami?

Dominika Gwit jest postacią doskonale znaną w polskim show-biznesie już od wielu lat. O aktorce głośno zrobiło się zaraz po jej debiucie w kinowym hicie "Galerianki" w 2009 roku. Niedługo po tym zagrała w takich serialach jak m.in. "Samo życie", "Na wspólnej", "Przepis na życie" oraz wystąpiła w programie telewizyjnym "Taniec gwiazdami". Nie potrzeba było wiele czasu, aby sympatyczna aktorka błyskawicznie skradła serca Polaków, którzy docenili ją za emanującą od niej szczerość i autentyczność. 

Kilka lat temu Dominika Gwit przeszła zdumiewającą metamorfozę, o której rozpisywały się wszystkie media. Gwiazda schudła wówczas aż 50 kilogramów! Niestety nie potrzeba było wiele czasu, aby aktorkę dopadł "efekt jojo". Wówczas pod publikowanymi przez nią zdjęciami zaczęły pojawiać się uszczypliwe komentarze praktycznie zawsze dotyczące wagi aktorki. Jak poradziła sobie z tym gwiazda polskich seriali? 

Zobacz wideo Anna Lewandowska Q&A
 

Choroba aktorki dała za wygraną. Czy udało jej się zaakceptować samą siebie? 

Na początku nie było jej łatwo, jednak dziś Dominika Gwint zapewnia, że już dawno temu pokochała samą siebie i udało jej się pozbyć męczących ją przez lata kompleksów. Zaraz po tym, jak aktorka wróciła do swojej pierwotnej wagi, zaczęła coraz otwarciej wypowiadać się na temat swojej otyłości. Jak sama przyznała, obsesja związana z odchudzaniem jedynie odbiła się na jej zdrowiu. 

Po długim czasie udało jej się jednak znaleźć lekarzy, którzy umiejętnie zdiagnozowali jej problem. Dowiedziała się wówczas, że zmaga się z zespołem metabolicznym. Wspomniane schorzenie to zespół wielu autoimmunologicznych chorób, które niszczą organizm. Aktorka zapewniła jednak, że przebywa pod opieką fantastycznych lekarzy pilnującym, aby jej wyniki badań były jak najlepsze. 

 

Co Dominika Gwit uznała za swój "złoty środek"? Dziś pozytywną energią zaraża inne kobiety!

Niedawno na swoim instagramowym koncie Dominika Gwit urządziła sesję pytań. Fani mieli możliwość zadania aktorce pytania zarówno o jej życie zawodowe, jak i prywatne. Wówczas obserwujący mieli także szansę usłyszeć cenne rady od polskiej gwiazdy. Jednak z fanek wprost zapytała, jak radzić sobie z akceptacją własnego ciała. Na odpowiedź aktorki nie trzeba było długo czekać. 

To jest pytanie, które zadajecie mi najczęściej. Dziewczyny, ja nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo każdy człowiek jest inny

- zaczęła aktorka.

Czasem niektórzy potrzebują do tego terapii, niektórzy nie. To jest bardzo trudne pytanie i ja nie znam na nie odpowiedzi, ale na pewno najważniejsza jest świadomość. Świadomość tego, co się z nami dzieje i zrozumienie swojego ciała. 

Do wcześniejszej odpowiedzi dodała jednak, co najlepiej zadziałało w jej przypadku:

Ale jeśli chodzi o mnie, to przede wszystkim kluczem było rozpoznanie tego, co mi jest i zrozumienie swojego ciała, zdrowia, odpowiednia diagnoza i cała historia, którą przeszła. Chudłam i tyłam (i tak w kółko), aż w końcu uświadomiłam sobie, gdzie w tym wszystkim jestem ja. 

- wyjaśniała aktorka. 

Więcej o: