Ponad 250 zł. Tyle może wpływać na konto wybranych seniorów co miesiąc. Komu ZUS wypłaci dodatek?

Dodatkowe pieniądze są teraz na wagę złota. Szalejąca inflacja i ciągle rosnące ceny sprawiają, że każdy chciałby nieco zasilić swój domowy budżet. Mamy dobre wiadomości dla emerytów i rencistów. Niektórzy z nich mogą otrzymywać dodatkowo ponad 250 zł miesięcznie. Jakie warunki należy spełnić?

Niektóre osoby mogą ubiegać się o dodatkowe świadczenie, jeśli pobierają emeryturę lub rentę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał im dodatkowo ponad 250 zł, jeśli spełnią kilka warunków. Co należy zrobić, by otrzymać dodatkową gotówkę?

Zobacz wideo 13. i 14 emerytura powinna zostać utrzymana? Pytamy posłankę Hennig-Kloskę

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, by uzyskać dodatek pielęgnacyjny w 2022 roku? Niektórzy dostaną pieniądze z automatu

Głównym warunkiem, jaki należy spełnić, by otrzymać dodatkowe pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jest pobieranie renty lub emerytury. Z automatu otrzyma je każdy senior, który ukończył 75 lat. W tym przypadku nie trzeba więc składać żadnego wniosku - wypłata emerytury lub renty zostanie po prostu zwiększona o dodatek pielęgnacyjny.

Anna Wendzikowska"Mega stylowy" płaszcz Wendzikowskiej w zeszłym roku był prawdziwym hitem

Kto jeszcze może ubiegać się o dodatkowe pieniądze z ZUS-u? Jeśli pobierasz emeryturę lub rentę i jesteś całkowicie niezdolna do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, otrzymasz dodatek pielęgnacyjny. Musisz jednak złożyć do ZUS-u odpowiedni wniosek. Jeśli komisja lekarska ZUS w orzeczeniu stwierdzi, że jesteś całkowicie niezdolny do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, dostaniesz dodatkowe pieniądze. Zanim to jednak zrobi, należy dostarczyć im zaświadczenie o swoim stanie zdrowia od lekarza prowadzącego. Musisz zrobić to nie później niż na miesiąc przed dniem, w którym złożysz wniosek o dodatek pielęgnacyjny.

Dodatkowe pieniądze co miesiąc i dożywotnio. Jaka jest dokładna wysokość dodatku pielęgnacyjnego w 2022 roku? 

Dodatek pielęgnacyjny, który otrzymują emeryci oraz renciści po spełnieniu powyższych warunków, wypłacany jest co miesiąc i dożywotnio. Jego wysokość w 2022 roku może niektórych zaskoczyć. Jeśli kwalifikujesz się, by otrzymać dodatek pielęgnacyjny, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał ci wraz z emeryturą lub rentą dodatkowe 256,44 zł.

Więcej o: