Pastę do zębów włóż do zamrażalnika. Możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy

Pasta do zębów znajduje się w każdym domu. Wszyscy znamy jej zastosowanie. Okazuje się, że przydaje się również w kuchni. Wystarczy włożyć ją do zamrażalnika. Prosty trik sprawi, że zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

Zastosowanie pasty do zębów jest oczywiste. Codzienne szczotkowanie zębów zapobiega próchnicy, usuwa kamień nazębny i sprawia, że nasz oddech jest świeży. Pasta do zębów znajduje również inne zastosowanie. Świetnie sprawdza się jako środek czyszczący.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Pasta do zębów. Co oprócz szczotkowania zębów?

Pasta do zębów służy głównie do czyszczenia zębów – usuwa bakterie i przebarwienia. Dzięki zastosowaniu substancji ściernych usuwa zanieczyszczenia z powierzchni zębów. W składzie pasty do zębów znajdziemy również substancje pieniące ułatwiające usuwanie płytki nazębnej. Pasty z fluorem działają przeciwpróchniczo.

Oprócz pielęgnacji zębów pasty idealnie nadają się czyszczenia różnych powierzchni. Pasta do zębów świetnie sprawdzi się do usuwania plam. Wystarczy wyszorować zanieczyszczone miejsce, a następnie przetrzeć je wilgotną szmatką. Pasta do zębów wyczyści armaturę łazienkową, stopę żelazka i biżuterię.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaskakujące zastosowanie pasty do zębów. Włóż pastę do zębów do zamrażalnika

Pasta do zębów dobrze sprawdzi się w kuchni. Wystarczy włożyć pastę do zębów do zamrażalnika. Zamrożona pasta do zębów usuwa nieprzyjemne zapachy np. z kuchennej deski do krojenia. Zapach czosnku, cebuli lub ryby jest ciężki do usunięcia. Umycie deski do krojenia jest niewystarczające. Trik z zamrożoną pastą do zębów pozwoli na usunięcie przykrego zapachu i pozbycie się bakterii. Wystarczy wycisnąć pastę do zębów do pojemnika (na przykład na lód), a gdy pasta stwardnieje, używamy kostki do wyczyszczenia zabrudzonej powierzchni. Kostki można wykorzystać również do czyszczenia płytek, kranów, fug łazienkowych i obuwia.

Więcej o: