Wrzuć do zlewu i zalej wrzątkiem. Smród z odpływu nie będzie więcej problemem

Nawet regularne czyszczenie zlewu nie uchroni nas przed nieprzyjemnym zapachem. Ze zlewu wydobywa się niemiła woń, bo w odpływie gromadzą się resztki jedzenia. Jak temu zaradzić? Wrzuć do zlewu kapsułkę. Istnieje prosty trik, który sprawi, że przykry zapach ze zlewu zniknie.

Nieprzyjemny zapach ze zlewu to problem wielu gospodarstw domowych. W odpływie gromadzą się pozostałości jedzenia. Na resztkach żywności zbierają się bakterie, a ze zlewu wydobywa się niemiła woń. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto sięgnąć po kapsułki do prania. Szybko rozwiążą śmierdzący problem.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

'Totalnie remonty Szelągowskiej' Kto płaci za remonty w programie Szelągowskiej? Uczestnicy byli w szoku

Co zawierają kapsułki do prania? Nadają się nie tylko do prania ubrań

Kapsułki do prania to produkt, którego zadaniem jest ułatwienie codziennych czynności. Zamiast używać proszku do prania, płynu do płukania i odplamiacza, wystarczy jedna kapsułka. Nie musimy dodawać niczego więcej. Jest to znacznie wygodniejszy sposób na pranie niż stosowanie poszczególnych detergentów osobno. Kapsułki do prania zyskują coraz większą popularność, a kupić można je już nawet od 15 zł. Można je znaleźć w większości domów. Jak się okazuje, kapsułki do prania znajdują zastosowanie również poza pralką.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sklep Pepco Wygodny zestaw z Pepco za 45 zł! Podobne do kupienia w Sinsay i House

Nieprzyjemny zapach z odpływu? Wrzuć do zlewu kapsułkę do prania i zalej wrzątkiem

Za nieprzyjemny zapach ze zlewu odpowiadają bakterie. Żerują one na resztkach jedzenia znajdujących się w odpływie. Gdy zlew jest zapchany, wrzuć do zlewu kapsułkę do prania. Na sitku umieść kapsułkę, a następnie zalej ją gorącą wodą. Kapsułka powinna się rozpuścić. Odpływ zostanie przeczyszczony, a brzydki zapach nie będzie wydobywał się z naszego zlewu. Aby zapobiec gromadzeniu się resztek jedzenia w odpływie, warto wyposażyć zlew w specjalne wyjmowane sitko.

Więcej o: