Rozpuść w ciepłej wodzie i umyj kafelki. Ten prosty trik sprawi, że będą wyglądały jak nowe

Sprzątanie łazienki to nie tylko czyszczenie armatury, toalety czy wanny, lecz także dokładne umycie płytek. Na nich również osadza się wiele zabrudzeń, których trzeba się pozbyć. Jak zrobić to szybko i skutecznie, by nie trzeba było męczyć się szorowaniem? Znamy świetny, domowy sposób.

Sprzątanie łazienki zwykle zajmuje dużo czasu, jeśli chcemy zrobić to naprawdę dokładnie. Jak wiadomo, należy skupiać się nie tylko na toalecie, umywalce i prysznicu, lecz także na kafelkach. To na nich znajduje się wiele osadu oraz brudu, w którym gromadzą się bakterie. Istnieje jednak szybki, domowy sposób na to, by nie tylko idealnie doczyścić, kafelki, ale również przywrócić im blask. Wykorzystaj ten trik, a będą wyglądały jak nowe!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak doczyścić brudne kafelki? Wykorzystaj to, co masz w kuchni

Jeśli szukasz świetnego sposobu na dokładne wyczyszczenie kafelków, zajrzyj do szafki w kuchni. Możesz znaleźć tam produkt, który idealnie sprawdzi się w tej roli. Nie tylko zdezynfekuje i dokładnie wyczyści kafelki, lecz także sprawi, że będą wyglądały jak nowe.

Dwie kostki do zmywarki rozpuść w misce z gorącą wodą i dokładnie wymieszaj składniki. Gdy kostki się rozpuszczą, a woda nieco przestygnie, możesz wykorzystać ją do umycia kafelków. Załóż przed tym rękawiczki i wybierz odpowiednią ściereczkę. Musi być miękka oraz delikatna, by nie zarysowała powierzchni. Wystarczy teraz moczyć materiał w wodzie z tabletkami do zmywarki i myć nim kafelki. Na koniec przetrzyj je suchą szmatką i gotowe!

Domowy środek do mycia fug. Jak go przygotować?

Wszyscy dobrze wiemy, że sposoby naszych babć są niezawodne. Właśnie dlatego warto zainspirować się nimi również w trakcie sprzątania łazienki. Istnieje bowiem świetny sposób na to, by dokładnie wyczyścić fugi. Jeśli już cieszymy się czystymi kafelkami, które wyglądają jak nowe, warto przy okazji umyć również fugi. Wystarczy wykorzystać ocet spirytusowy zmieszany z wodą. Połącz pół szklanki octu ze szklanką wody i dokładnie wymieszaj roztwór. Tak przygotowany płyn nanieś na fugi, a następnie wyszoruj je delikatnie małą szczoteczką. Po wszystkim przetrzyj fugi i kafelki suchą ściereczką.

Więcej o: