Usłyszała, że może nie dożyć 40. urodzin Schudła 168 kg. "To jest bolesne i żenujące"

Jeszcze kilka lat temu Teresa ważyła 270 kilogramów, do czego przyczyniło się m.in. zajadanie smutu po rodzinnych tragediach. Jadła nawet dziesięć tysięcy kalorii dziennie. W pewnym momencie usłyszała diagnozę i postanowiła wziąć się za siebie. Wkrótce pozbędzie się kompleksu, który pozostał jej po metamorfozie.

Więcej metamorfoz znajdziesz na Gazeta.pl

Posłuchaj podcastu Co o wolności, feminizmie, seksie i brydżu myśli Renata Dancewicz?

Teresa Parent to 43-latka z Kalifornii, która na swoim tiktokowym profilu dzieli się swoją spektakularną metamorfozą. Kobieta ma za sobą trudną przeszłość, która odbiła się na jej zdrowiu u wyglądzie. W 2001 roku brat kobiety popełnił samobójstwo. Teresa przyznała, że obwiniała się wtedy za to, że nie mogła mu pomóc i zaczęła mieć problemy z kompulsywnym objadaniem się. Dwa lata późnej życie odebrała sobie jej matka. Wtedy zupełnie się załamała i przestała zwracać uwagę na siebie i swoje zdrowie. Kobieta przyznała, że jadła nawet dziesięć tysięcy kalorii dziennie.

Usłyszała od lekarzy, że może nie dożyć 40. urodzin

W 2016 roku Teresa Perent przeszła łagodny zawał serca. Od lekarzy usłyszała natomiast, że jeśli nie zadba o swoje zdrowie, może nie dożyć 40. urodzin. Wzięła sobie to do serca. Zaczęła się zdrowo odżywiać i więcej ruszać. Przez rok zrzuciła ponad 60 kilogramów, dzięki czemu mogła przejść operację zmniejszenia żołądka. Na przestrzeni kolejnych dwóch lat schudła jeszcze 100 kilogramów. Aktualnie waży około 100 kilogramów, jednak sporą część tego stanowi jej skóra, która stała się ogromnym kompleksem kobiety.

"Ciężko pracowałam nad tym, aby ocalić własne życie"

Ze względu na dużą ilość obwisłej skóry, która utrudnia codzienne funkcjonowanie, Teresa postanowiła poddać się kolejnej operacji. Dzięki temu zabiegowi będzie mogła w pełni cieszyć się formą, na którą ciężko pracowała przez ostatnie lata. 

Pracowałam naprawdę ciężko przez ostatnie cztery i pół roku, aby zrzucić 168 kilogramów i za cztery dni przejdę operację usunięcia zwisającej skóry z brzucha.  Możecie zauważyć, że sięga ona aż do moich kolan. Tak to wygląda, kiedy siedzę. Sprawia, że wyglądam na większą, niż jestem. To jest bolesne, wstydliwe i żenujące. Staram się jednak skupić na tym, że ciężko pracowałam nad tym, aby ocalić własne życie

- powiedziała na TikToku.

Więcej o: