Jak pozbyć się pluskiew? Nie musisz wydawać nawet złotówki! Domowy sposób szybko rozwiąże problem

Jak wygląda pluskwa? Ugryzienie insekta wywołuje zmiany skórne, dlatego nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, po czym go rozpoznać. Zaobserwowanie choćby jednego osobnika w mieszkaniu to czas na podjęcie działań. Na szczęście domowe sposoby zwalczą problem szkodników. Jak pozbyć się pluskiew?

Pluskwy domowe żywią się krwią ludzi i zwierząt. Zaobserwowanie nawet jednego okazu to czas na podjęcie działań, gdyż ugryzienie wywołuje nieprzyjemne zmiany skórne. Insekty są najczęściej przynoszone do domu w walizkach po podróży, dlatego po pobycie na wakacjach należy wyprać i wyprasować ubrania. Choć mało kto o tym wie, pluskwy mogą pojawić się zarówno w brudnych, jak i czystych miejscach — istotne jest dla nich to, gdzie znajdą pożywienie. Jak pozbyć się pluskiew?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak wygląda pluskwa? Zanim zacznie żywić się krwią, trudno ją zauważyć

Pluskwa jest stosunkowo niewielkim szkodnikiem o brązowo-czerwonej barwie. Zanim zacznie żywić się krwią, bardzo trudno ją zauważyć, gdyż jest wtedy przezroczysta. Ciemnego koloru nabiera dopiero po posiłku. Ma owalny, płaski kształt i twardy pancerz, co pomaga w skutecznym ukrywaniu się przed ludźmi za dnia. Atakuje dopiero nocą, gdy w mieszkaniu jest cicho i ciemno, a domownicy śpią. Pluskwa nie umie skakać i nie ma skrzydeł.

Pluskwa. Ugryzienie powoduje wiele nieprzyjemności

Ugryzienia pluskwy, choć nie są bolesne, powodują obrzęki i swędzą. Insekty atakują w wielu miejscach na ciele, dlatego ślady (najczęściej występujące w grupach) można znaleźć na przykład na stopach, udach, plecach, brzuchu, szyi czy na głowie.

Jak pozbyć się pluskiew? Proste działania szybko przyniosą efekty

Jeśli zauważysz w domu pluskwy, przede wszystkim wypierz wszystkie materiały, w których mogły się schować (koce, poduszki, pościel, piżamy i inne ubrania). Prostym sposobem na pozbycie się insektów jest ustawienie pralki na program o temperaturze minimum 60 stopni. Po wysuszeniu warto też wyprasować pranie. Ważne jest również regularne i dokładne odkurzanie mieszkania i wyrzucanie jednorazowego worka od odkurzacza po każdym sprzątaniu.

Jeśli pozbycie się pluskiew domowym sposobem nie przyniosło rozwiązania problemu, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Fachowiec zaznajomiony w sprawie szybciej i sprawniej usunie szkodniki z mieszkania.

Więcej o: