"Człowiek przebrany za drzewo" uszkodził 20 samochodów. "Wiedział, że są kamery i chciał ukryć tożsamość"

"Człowiek-choinka", jak określają go lokalne media, włamał się na parking przy zakładzie mięsnym i uszkodził 20 zaparkowanych tam aut - poinformowało Radio Szczecin. Według właściciela firmy, "wiedział, że są kamery i chciał ukryć swoją tożsamość". Nagranie zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego obiegło sieć.
Zobacz wideo Zobacz też: Poznajesz osobę na wideo? Tego mężczyzny poszukuje policja w Kole w związku z uszkodzeniem mienia

O zaskakującym i poważnym w skutkach zdarzeniu poinformował dziennikarz Radia Szczecin. Do incydentu doszło w miejscowości Warzymice (województwo zachodniopomorskie), w nocy z soboty  na niedzielę, na parkingu obok hurtowni mięsa.

Przebrany za drzewo sprawca poprzecinał opony w 20 zaparkowanych tam samochodach. Straty wyniosły 60 tysięcy złotych - podaje radioszczecin.pl. Mężczyzna miał na sobie wojskowe buty. Moment jego ucieczki z miejsca zdarzenia uchwyciły kamery monitoringu miejskiego. 

Lokalne media określiły go mianem "człowieka-choinki" ze względu na świąteczny aspekt kamuflażu. Mężczyzna zamaskowany był gałęziami iglastymi.

"Człowiek-choinka" uszkodził 20 samochodów i uciekł. Jest nagranie

Firma zgłosiła sprawę policji. Właściciel zakładu mięsnego apeluje o pomoc w ujęciu sprawcy. Wyznaczono nawet nagrodę pieniężną za wskazanie mężczyzny - 5 tysięcy złotych.

W rozmowie ze szczecińskim radiem Mateusz Watral z firmy Madar podkreśla, że najprawdopodobniej  "jest to osoba, którą być może poznalibyśmy po sylwetce lub sposobie poruszania się".

Stąd taki strój... Mężczyzna wiedział, że są kamery i chciał ukryć swoją tożsamość pod tym kamuflażem z gałęzi świerkowych i tui

- twierdził rozmówca lokalnego portalu.

Sprawca zostawił upominek po tym, jak uszkodził samochód Sprawca zostawił upominek po tym, jak uszkodził samochód. "Musiałem jechać po dzieci"

Lokalne media piszą także, że podczas popełniania przestępstwa uciekinier mógł zranić się w lewą rękę, ponieważ na miejscu zdarzenia znaleziono krew.

Źródło: radioszczecin.pl/Tomasz Dukanowski/Twitter

Więcej o: