Oblej wazon taśmą i włóż kwiaty. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania

Kiedy kupujemy lub dostajemy kwiaty, chcemy, aby dobrze się one prezentowały. Niestety, gdy wyjmiemy kwiaty z folii i umieścimy w wazonie, często rozchodzą się one na boki. To nie wygląda estetycznie. Oto fenomenalna sztuczka na okiełznanie kwiatów w wazonie. Wystarczy chwila cierpliwości, a efekt jest zaskakujący.

Kompozycje kwiatowe to piękny element wystroju wnętrza mieszkania lub domu. Kwiaty kupione w kwiaciarni wyglądają niezwykle urokliwie. Często jednak po przełożeniu kwiatów do wazonu nie prezentują się one dobrze. Oto sposób, aby nasze kwiaty wyglądały w domu jak na wystawie w kwiaciarni.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Nowy podcast kobieta.gazeta.pl - Aga Kozak rozmawia z Magdaleną Popławską Magdalena Popławska: już się nie trzęsę jak jadę samochodem. Wykonałam dużo pracy

Kwiaty w wazonie. Jak o nie zadbać, aby utrzymały się dłużej?

Warto pamiętać, że kwiaty cięte powinny mieć długość minimalnie większą niż wysokość wazonu. Cięcie należy wykonać pod skosem. Wówczas woda będzie miała swobodny dostęp do łodygi. Martwe liście należy usunąć. Ciętych kwiatów nie powinniśmy długo trzymać bez dostępu do wody. Jeśli mamy możliwość, natychmiast należy wstawić je do wazonu. Wodę w wazonie należy wymieniać codziennie, aby utrudnić rozwój bakteriom. Pamiętajmy, by nie ustawiać kwiatów w mocno nasłonecznionym miejscu. Słońce i wysoka temperatura sprawią, że rośliny szybciej zwiędną.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby mleko nie kipiało? Co zrobić, żeby mleko nie kipiało? Natrzyj garnek tym produktem

Sposób na pięknie wyglądające kwiaty? Zaklej wazon taśmą i włóż do niego kwiaty

Użycie taśmy klejącej to sprytny sposób na ułożenie kwiatów w wazonie. Jak to zrobić? Wystarczy zwykła taśma klejąca. Warto pamiętać, że taśma powinna być sucha. Metodę z taśmą klejącą poleca wiele internautek jako szybki trik na estetycznie wyglądające kwiaty w wazonie.

Wystarczy wziąć wazon i okleić go taśmą klejącą w sposób, aby powstała siatka. Krawędzie taśmy należy przykleić do powierzchni wazonu. Warto zostawić dłuższą końcówkę np. 1,5cm. W tak powstałej siatce z kwadratowymi otworami umieszczamy kwiaty. Łodygi wkładamy do okienek siatki, układając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

To wszystko! Teraz możemy cieszyć się pięknym bukietem w naszym domu.

 

To wszystko! Teraz możemy cieszyć się pięknym bukietem w naszym domu.

Więcej o: