Kompozycje kwiatowe to piękny element wystroju wnętrza mieszkania lub domu. Kwiaty kupione w kwiaciarni wyglądają niezwykle urokliwie. Często jednak po przełożeniu kwiatów do wazonu nie prezentują się one dobrze. Oto sposób, aby nasze kwiaty wyglądały w domu jak na wystawie w kwiaciarni.
Warto pamiętać, że kwiaty cięte powinny mieć długość minimalnie większą niż wysokość wazonu. Cięcie należy wykonać pod skosem. Wówczas woda będzie miała swobodny dostęp do łodygi. Martwe liście należy usunąć. Ciętych kwiatów nie powinniśmy długo trzymać bez dostępu do wody. Jeśli mamy możliwość, natychmiast należy wstawić je do wazonu. Wodę w wazonie należy wymieniać codziennie, aby utrudnić rozwój bakteriom. Pamiętajmy, by nie ustawiać kwiatów w mocno nasłonecznionym miejscu. Słońce i wysoka temperatura sprawią, że rośliny szybciej zwiędną.
Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Użycie taśmy klejącej to sprytny sposób na ułożenie kwiatów w wazonie. Jak to zrobić? Wystarczy zwykła taśma klejąca. Warto pamiętać, że taśma powinna być sucha. Metodę z taśmą klejącą poleca wiele internautek jako szybki trik na estetycznie wyglądające kwiaty w wazonie.
Wystarczy wziąć wazon i okleić go taśmą klejącą w sposób, aby powstała siatka. Krawędzie taśmy należy przykleić do powierzchni wazonu. Warto zostawić dłuższą końcówkę np. 1,5cm. W tak powstałej siatce z kwadratowymi otworami umieszczamy kwiaty. Łodygi wkładamy do okienek siatki, układając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
To wszystko! Teraz możemy cieszyć się pięknym bukietem w naszym domu.
To wszystko! Teraz możemy cieszyć się pięknym bukietem w naszym domu.