Jak usunąć plamę z barszczu czerwonego? Użyj tego triku i zapomnij o brudnych obrusach

Przy wigilijnym stole nietrudno o drobne wypadki. Plamy z barszczu czerwonego na obrusie to częsty świąteczny problem. Uporczywe zabrudzenia są szczególnie trudne do wywabienia z białych tkanin. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym zapomnisz o długotrwałym szorowaniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Plamy barszczu na obrusie to prawdziwa zmora. Usunięcie zabrudzeń po wigilijnej kolacji potrafi zająć naprawdę dużo czasu. Istnieją jednak banalne triki, które pozwolą ci w prosty sposób wywabić czerwone przebarwienia. Aby to zrobić, potrzebujesz zaledwie kilku produktów z kuchennej szafki.

Zobacz wideo Jak przygotować tradycyjny barszcz z uszkami?

Czym usunąć plamę z barszczu czerwonego? Przydadzą ci się sól kuchenna i sok z cytryny

Zabrudzenie białego obrusu barszczem to wcale nie koniec świata. Czerwone zabarwienia zwykle trudno wywabić z jasnej tkaniny, jednak dzięki temu trikowi, możesz to znacznie ułatwić. Nie czekaj, aż plamy zaschną. Od razu po rozlaniu zupy na obrus, zasyp zabrudzenie solą kuchenną. Przyprawa wchłonie płyn, dzięki czemu o wiele prościej usuniesz plamę. Po około 15 minutach zetrzyj kryształki ze stołu. Po wigilii wypierz tkaninę w pralce.

Zamiast soli możesz wykorzystać także sok z cytryny. Owoc od dawna znany jest jako naturalny wybielacz. Podobnie jak w przypadku poprzedniego triku, musisz działać od razu. Skrop ubrudzony materiał sokiem, po czym lekko go przetrzyj. Na sam koniec wypierz obrus w pralce. Po plamie nie powinien zostać nawet ślad.

Czym wywabić plamy z barszczu?  Pozbądź się starych zabrudzeń w mgnieniu oka

Jeśli zapomnisz o wywabieniu plamy z obrusa, nie musisz wcale go wyrzucać. Zamiast tego sięgnij po alkohol - dzięki niemu w prosty sposób usuniesz zaschnięte zabrudzenia. Nałóż go na czystą ścierkę i dokładnie przetrzyj zabarwione miejsce. Następnie chwyć za maślankę. Zalej nią plamę i odczekaj kilka godzin. Po tym czasie usuń nadmiar produktu z obrusu, po czym wypierz tkaninę w pralce. 

Więcej o: