Kurier miał dostarczyć świąteczny prezent, a zabił 7-letnią dziewczynkę. Powód jest szokujący

Kurier firmy FedEx jest podejrzany o uprowadzenie i porwanie 7-letniej Atheny Strand w Teksasie. Policja przypuszcza, że do zdarzenia doszło, gdy kurier dostarczał świąteczny prezent. Jaki był motyw makabrycznej zbrodni?

31-letni kurier Tanner Lynn Horner jest podejrzany o uprowadzenie i porwanie Atheny Strand. Siedmiolatka mieszkała w Teksasie ze swoim ojcem. Poszukiwania dziewczynki trwały dwa dni. Ciało dziecka odnaleziono kilkanaście kilometrów od domu.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.

Kurier miał dostarczyć świąteczny prezent. Dziewczynka zniknęła. Jak do tego doszło?

W dniu zaginięcia Athena przebywała w domu swojego ojca. Tego dnia pokłóciła się z macochą. Kiedy kobieta przyszła zawołać dziewczynkę na obiad, Atheny nie było. Od razu została zaalarmowana policja, a w poszukiwania siedmiolatki włączyło się kilkuset wolontariuszy. 

Ciało dziecka odnaleziono kilka dni później kilkanaście kilometrów od domu. Policja przypuszcza, że za zniknięciem 7-letniej Atheny Strand stoi pracownik firmy kurierskiej Tanner Lynn Horner, a do porwania miało dojść na podjeździe posesji. Według ustaleń policji Athena zmarła godzinę po zaginięciu. Jak podaje NBC News, kurier miał przyznać się do winy i tłumaczyć, że podczas manewru cofania potrącił dziewczynkę. Nie była ranna, ale 31-latek spanikował i przeniósł ją do auta. Mężczyzna nawet miał z nią rozmawiać, lecz gdy Athena powiedziała, że opowie ojcu o potrąceniu, Tanner spanikował, odjechał z posesji, a potem zabił dziewczynkę. 

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Żałoba rodziny. Bliscy wspominają dziewczynkę jako uśmiechniętą i wesołą

Mieszkańcy Teksasu uczcili pamięć Atheny. Przy budynku lokalnego sądu odbyła się demonstracja, oddająca hołd zmarłej. Rodzina opisuje Athenę jako wesołą dziewczynkę. Zgodnie z wolą rodziny Athena ma zostać skremowana. 

Więcej o: