Ubrałaś już choinkę? Według eksperta to wiele mówi o twojej osobowości

Okazuje się, że to, kiedy dekorujemy dom na święta, ma duże znaczenie. Według eksperta wiele to mówi o osobowości każdego z nas. Dr Carmen Harra wskazuje, jakimi cechami możesz się wyróżniać, jeśli już ubrałaś choinkę na Boże Narodzenie.

Świąteczne dekoracje z roku na rok pojawiają się w sklepach coraz wcześniej. Dzięki temu szybciej myślimy o tym, by przystroić nimi nasze domy, a niektórzy decydują się to zrobić już w listopadzie. Okazuje się jednak, że to, kiedy ubieramy choinkę i dekorujemy mieszkania, ma ogromne znaczenie. Dr Carmen Harra wskazuje, że wiele to mówi o naszej osobowości.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Twój dom jest już przystrojony do świąt? Zobacz, co sądzi o tym psycholog dr Carmen Harra

Wiele osób nie może doczekać się klimatu świąt, więc przyspieszają nieco dekorowanie domu bożonarodzeniowymi ozdobami. Często też wtedy decydują się ubrać choinkę nawet kilka tygodni przed Wigilią. Dr Carmen Harra, która jest autorką książki "Committed: Finding Love and Loyalty Through the Seven Archetypes" w wywiadzie dla serwisu Femail wskazuje, że wiele to mówi o naszej osobowości. 

Lubisz cieszyć się blaskiem świątecznych światełek już w październiku lub listopadzie? A może kupujesz już wtedy ozdoby i od razu układasz je w aranżacjach swoich wnętrz? Dr Harra powiedziałaby, że w twojej naturze leży to, by wszystko zawsze mieć zaplanowane i zorganizowane:

Jeśli jesteś jedną z nielicznych osób, które mają włączone światła już od października, to lubisz być pierwszą osobą, która coś robi. Lubisz planować i realizować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Dobrze też przewidujesz świąteczną gorączkę i chcesz jej uniknąć.

Co ciekawe, dr Carmen Harra wskazuje, że cechy te będą dotyczyć nawet osób, które dekorują dom w pierwszych dniach grudnia. To pokazuje, że lubisz cieszyć się magią świąt i wprost nie możesz się jej doczekać. Pragniesz, by trwało to jak najdłużej.

Czekasz z ubieraniem choinki na ostatnią chwilę? Wiele to mówi o tym, jaka jesteś

Zwykle dekorujesz dom oraz choinkę kilka dni przed świętami? Dr Carmen Harra powiedziałaby, że masz tendencję do odkładania spraw na ostatnią chwilę. Uważa, że przekłada się to też na inne aspekty życia.

Ci, którzy czekają z dekoracjami do ostatniego tygodnia (lub dnia) przed Bożym Narodzeniem, mogą również czekać do końca innych terminów np., aby dokończyć jakieś zadanie, dokonać rezerwacji czy kupić prezent urodzinowy.

Psycholog wskazuje, że takie zachowanie może świadczyć o tym, że za bardzo nie lubisz świąt, a ubierasz choinkę tylko dlatego, że tak nakazuje tradycja. Co jeśli jednak w ogóle nie decydujesz się na żadne dekoracje? Dr Carmen Harra twierdzi, że po prostu uznajesz to za zbyteczne i niewarte wysiłku. Często może to też wynikać z doznania traumy czy przeżyć, które generują nieprzyjemne, świąteczne wspomnienia. 

Więcej o: