Jak pozbyć się drugiego podbródka bez pomocy skalpela? Potrzebujesz jedynie 15 minut dzienne

Drugi podbródek jest prawdziwą zmorą wielu kobiet, także tych szczupłych. Optycznie powiększa twarz, a przez to także kompleksy z nią związane. Na szczęście okazuje się, że odrobina samozaparcia, regularności i chęci pomoże ci o nim zapomnieć. Jak pozbyć się drugiego podbródka bez pomocy skalpela?

Drugi podbródek to problem, który może dotknąć każdą z nas. Główną przyczyną jego powstawania jest nie tylko waga, ale także genetyka oraz kondycja skóry, która wiotczeje, gdy o nią nie zadbamy. Do swojej codziennej rutyny włącz kilkanaście minut ćwiczeń mięśni twarzy, a wkrótce drugi podbródek przestanie być twoim utrapieniem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewelina Lisowska tłumaczy, dlaczego zmieniły jej się rysy twarzy

Skąd się bierze drugi podbródek? To nie tylko wina wagi

Na twarzy oraz szyi mamy około 70 mięśni, które wiotczeją wraz z upływem czasu oraz działaniem grawitacji. Jest to proces naturalny, związany z brakiem kolagenu. Na szczęście w prosty sposób możemy poprawić wygląd naszej skóry i pozbyć się drugiego podbródka. Pomogą ci w tym nieskomplikowane ćwiczenia oraz odpowiednio dobrane kosmetyki. 

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Ten sposób jest niezwykle skuteczny, wymaga jednak cierpliwości

Pomocna w walce z drugim podbródkiem jest zdecydowanie joga twarzy. To japońska metoda, która polega na odpowiednim napinaniu i rozluźnianiu konkretnych mięśni. Sprawia, że twoja skóra zachowuje elastyczność i młodzieńczy wygląd, a przy tym wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną. Z jej pomocą rozluźnisz też napięte mięśnie. Pamiętaj jednak, że ten sposób, choć niebywale skuteczny, wymaga dużej dozy cierpliwości oraz regularności. Choć już po pierwszych ćwiczeniach zauważysz, że buzia stała się bardziej promienna, na większe efekty będziesz musiała poczekać. Gwarantujemy jednak, że warto poświęcić te 15 minut dziennie!

 

Sięgnij po produkty, które wspomogą twoją walkę. Postaw na odpowiednie kosmetyki

By uzyskać jeszcze lepsze efekty i szybciej pozbyć się drugiego podbródka, sięgnij po porządne kosmetyki. Postaw przede wszystkim na kremy i sera nawilżające i ujędrniające. W trakcie wklepywania produktu zrób od razu masaż skóry twarzy i szyi, a zobaczysz zdecydowaną poprawę. Dobrze sprawdzi się także schłodzony roller. Pilnuj, by twoje ruchy szły w kierunku od dołu do góry.

Więcej o: