Właściwości oplątwy pomogą, gdy jest zimno. Wystarczy postawić ją przy oknie

Oplątwa (Tillandsia) jest rośliną, którą coraz częściej można spotkać w mieszkaniach osób dbających o nowoczesny wystrój wnętrz. Nie ma wielu wymagań, dlatego nadaje się dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z ogrodnictwem. Okazuje się, że oplątwa posiada też cenne dla zdrowia właściwości.

Oplątwa (Tillandsia) występuje naturalnie w lasach tropikalnych, jednak coraz więcej osób decyduje się na jej uprawę w domu. Okazuje się, że roślina zyskuje na popularności nie bez powodu. Oprócz oryginalnego, budzącego zainteresowanie wyglądu, oplątwa jest łatwa w pielęgnacji (rozwija się prawie w każdym podłożu, co pozwala przetrwać w różnych warunkach), a jej obecność wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Sprawdź, jak pielęgnować roślinę i dlaczego warto trzymać ją w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Oplątwa. Roślina pomoże uporać się z popularnym jesienno-zimowym problemem

Oplątwa nie dość, że nie jest skomplikowana w uprawie i pielęgnacji, to jeszcze pochłania wilgoć i pomaga w oczyszczeniu powietrza w domu. Okazuje się, że bliska obecność rośliny zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów na ścianach i sufitach, co wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Z tego względu w okresie jesienno-zimowym oplątwa może stanowić bardzo ważny element każdego pokoju. Egzotyczny wygląd Tillandsi sprawia, że na zakup decyduje się coraz więcej fanów nowoczesnego wystroju wnętrz.

Ikona lat 90. Jak dziś wygląda 56-letnia Cindy Crawford? 'Czasami trzeba po prostu udawać' (zdjęcie ilustracyjne) Jak dziś wygląda 56-letnia Cindy Crawford? "Czasami trzeba po prostu udawać"

Jak pielęgnować oplątwę? Okazuje się, że to bardzo łatwe

Oplątwy nie mają korzeni — niezbędne składniki odżywcze czerpią z wody, powietrza i magazynują je w liściach. To sprawia, że unicestwienie rośliny nie jest prostym zadaniem. Tillandsia może zostać powierzona pod opiekę osobom, które nie mają ręki do kwiatów lub dopiero rozpoczynają przygodę z ich uprawą. Oplątwa nie wymaga również bezpośredniej obecności promieni słonecznych. Wystarczy, że zapewni się jej stanowisko w temperaturze między 15 a 25 stopni Celsjusza, nie naraża się rośliny na przeciągi i zrasza liście 1-2 razy na tydzień. Należy zachować ostrożność, gdyż zbyt duże nawodnienie może doprowadzić do gnicia oplątwy.

Czym myć panele podłogowe? (zdj. ilustracyjne) Wlej szklankę tego naparu do wiadra i umyj podłogę. Będziesz zachwycona

Więcej o: