Wsyp do woreczka i połóż w aucie. To niezawodny i tani trik na parujące szyby w samochodzie

W okresie jesienno-zimowym szyby wewnątrz samochodu często parują. Jazda w kiepskiej widoczności jest niebezpieczna. Jeśli szyby w naszym samochodzie parują, warto poszukać sposobu na pozbycie się nadmiaru wilgoci.

Jazda z zaparowanymi szybami w aucie jest niebezpieczna. Widoczność w trakcie jazdy nie powinna być ograniczona. Powodów, z jakich parują szyby, jest kilka. Zmagasz się z wilgocią w samochodzie? Oto sposób, jak temu zaradzić.

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego

Dlaczego szyby parują? Powodów może być kilka 

Powodem parowania szyb jest nadmierna wilgoć w samochodzie. W okresie jesienno-zimowym zachodzi duża różnica temperatur między wnętrzem samochodu a otoczeniem zewnętrznym. Innymi powodami, przez które w samochodzie parują szyby, mogą być niesprawne nawiewy. Gdy nawiew nie pobiera powietrza z otoczenia, w samochodzie nie zachodzi odpowiednia cyrkulacja powietrza. Zanieczyszczony filtr kabinowy również może być powodem wilgoci w kabinie samochodu.

Aby pozbyć się wilgoci w samochodzie, należy uruchomić silnik i skierować nawiew na przednią szybę. Warto pamiętać o wyłączeniu obiegu wewnętrznego. Jeśli chcesz przyspieszyć proces, uchyl okna. Wówczas do wnętrza samochodu dostanie się powietrze z zewnątrz.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Żwirek dla kotów w samochodzie. Oto banalny i tani sposób na parujące szyby w aucie

Jeśli podane wyżej sposoby nie działają, umieść w samochodzie żwirek dla kotów. To naturalny pochłaniacz wilgoci. Zaparowane szyby to irytujący problem dla kierowców. Z problemem wilgoci w samochodzie łatwo poradzimy sobie, umieszczając we wnętrzu żwirek dla kotów. Koci żwirek to skuteczny pochłaniacz wilgoci. Wystarczy umieścić go w skarpecie lub woreczku, dobrze zawiązać i położyć przy przedniej szybie. To prosty i szybki sposób na pozbycie się wilgoci z samochodu.

Więcej o: