Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Włóż do kieszeni kurtki i zapomnij o problemie

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Choć ten problem może towarzyszyć nam nawet przez cały rok, jest szczególnie uciążliwy w zimie, kiedy nosimy czapki oraz szaliki. Co zrobić, aby ujarzmić elektryzujące się pasma?

Elektryzujące się włosy to uporczywy problem, z którym zmaga się wiele z nas. Odpowiedzialna za niego jest fizyka, a dokładniej zbieranie zbyt dużej ilości jonów dodatnich na naszych pasmach. Znajdziemy je na swetrach, czapkach, szalikach czy fotelach. Szczególnie narażone są włosy suche i zniszczone. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pomogą nam pożegnać ten problem. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Dwa proste triki, które pomogą ci natychmiast okiełznać pasma

Gdy twoje włosy zaczynają się elektryzować, doraźną pomocą będzie lakier do włosów. Wystarczy, że spryskasz nim pasma. Jeszcze prostszym sposobem jest sięgnięcie po kawałek folii aluminiowej. Przesuwaj nią po włosach w jednym kierunku, z góry na dół, a szybko staną się wygładzone i zdyscyplinowanie. Wystarczy, że kulkę folii wrzucisz do kurtki, a już zawsze będziesz miała ją pod ręką. Pamiętaj jednak, że te metody, choć skuteczne, zwalczają jedynie efekt. Jeśli chcesz zapomnieć o tym problemie na długo, musisz dotrzeć do przyczyny i ją wyeliminować. W jaki sposób?

Skuteczne sposoby, na elektryzujące się włosy zimą. Wprowadź te zmiany, a zauważysz różnicę

  • Zadbaj o odpowiednie nawilżenie pasm,
  • Wprowadź olejowanie włosów, które je wzmocni, odżywi i dociąży,
  • Zaopatrz się w suszarkę z funkcją jonizacji i susz włosy chłodnym nawiewem,
  • Sięgnij po kosmetyki o działaniu antystatycznym,
  • Nie korzystaj z plastikowych szczotek i grzebieni,
  • Postaw na naturalne materiały czapek, swetrów i szalików — akryl, poliester i inne sztuczne tkaniny sprawiają, że "włosy stają dęba",
  • Postaraj się o odpowiednie nawilżenie powietrza, gdyż suche dodatkowo potęguje problem.
Więcej o: