88-letnia Irena Santor zdradziła sekret długowieczności. "To jest podstawa"

Irena Santor skończyła 9 grudnia 88 lat. Ostatnio w programie "Dzień dobry TVN" podzieliła się swoją historią i zdradziła receptę na długowieczność.

Irena Santor skradła serca Polaków takimi przebojami jak "Już nie ma dzikich plaż", "Tych lat nie odda nikt" czy "Powrócisz tu". Artystka była gościnią sobotniego wydania "Dzień dobry TVN". Opowiedziała o naznaczonym tragediami życiu i walce z nowotworem. Irena Santor nie ukrywa, że lekarze uratowali jej życie. 

Zobacz wideo Profilaktyka raka piersi u Polek. A ty jak często się badasz? [SONDA]

Trudne chwile w życiu Ireny Santor. Artystka szczerze o przeszłości

Urodzona w 1934 roku w Popowie Biskupim piosenkarka otwarcie mówi o tragedii, jaka spotkała jej rodzinę. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" przyznała, że podczas drugiej wojny światowej straciła ojca. Artystka podkreśliła, że chociaż minęło wiele lat, trauma związana z wojną nadal gdzieś w niej jest. - Jak szłam szosą w tłumie ludzi, a w rowach po obu stronach leżeli zabici ludzie, zwierzęta. Nadlatywał samolot i leciał tak nisko, że myśmy widzieli twarz żołnierza, który mierzył do nas z karabinu. — powiedziała Santor.

W 1958 roku wzięła ślub ze Stanisławem Santorem, a na świat przyszła ich córka. Dziewczynka jednak zmarła dwa dni po urodzeniu, co było powodem rozpadu małżeństwa. 

Santor zdradza sekret długowieczności. Artystka szczerze o swoim zdrowiu

Irena Santor jest laureatką międzynarodowych festiwali muzycznych. Koncertowała Ameryce, Australii, Azji i w wielu krajach Europy. Santor jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej. Po 70 latach spędzonych na scenie w 2021 roku ogłosiła zakończenie kariery muzycznej. – To był świadomy krok. Byłam bardzo zmęczona. Pracowałam za dużo. Dzięki pandemii to zrozumiałam i powiedziałam stop! Teraz mam czas, żeby podglądać, co robią moi koledzy – powiedziała artystka w TVN.

 

Mimo to Santor nadal pojawia się w mediach i udziela wywiadów. W sobotnim wydaniu "Dzień dobry TVN" opowiedziała o swojej chorobie. Ponad 20 lat temu gwiazda zachorowała na nowotwór piersi. Guz był nieduży, lecz złośliwy. Gwiazda pokonała chorobę, dzięki szybkiej diagnozie lekarzy i podjętym leczeniu. Zapytana przez dziennikarzy o swój sekret długiego życia, nie wahała się długo. – To mi się udało nie tylko dzięki przyjaciołom, bo, przyjaźń, ludzie, którzy mnie otaczają, ale też i dzięki lekarzom. Ja wierzę w lekarzy, ja im się kłaniam, jak tylko mogę i dziękuję, jak tylko mogę – powiedziała przed kamerami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: