Zawieś przy drzwiach, a nie pożałujesz. Prosty trik sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą niższe

Obawiasz się w tym roku wysokości rachunków za ogrzewanie? Wiemy, jak obniżyć ich koszt! Mimo rosnących cen energii oraz ogrzewania nie musisz płacić kroci za to, by było ciepło w domu. Wystarczy, że wypróbujesz ten sposób, a sporo zaoszczędzisz.

Przez ciągle rosnące ceny każdy z nas pragnie jak najwięcej zaoszczędzić na energii i ogrzewaniu. W tym roku zima może być zaskakująco mroźna, dlatego warto wypróbować różne sposoby na to, by jak najdłużej zachować ciepło w pomieszczeniach. Trik jednej tiktokerki to sposób, który od lat był stosowany przez nasze babcie. 

Zobacz wideo O ile może wzrosnąć rachunek za gaz, jeśli nie będzie interwencji rządu?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu? Lepiej z niego całkowicie nie rezygnować

Chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu, wiele osób decyduje się na to, by w ogóle tego nie robić. Temperatura w domu znacznie się obniża, co może powodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Mimo kilku warstw ubrań, przez zbyt niską temperaturę, możemy łatwo obniżyć swoją odporność, a więc i zachorować. To, co zaoszczędzimy na ogrzewaniu, przeznaczymy prawdopodobnie na antybiotyki oraz leczenie. 

Zbyt niska temperatura w domu to też coraz większa wilgoć w pomieszczeniach. A to może doprowadzić do powstawania pleśni, która jest dla nas niezwykle szkodliwa. Właśnie dlatego warto ogrzewać domy i mieszkania, decydując się również dodatkowo na to, by jak najmniej wytracać nagromadzone ciepło. Pewien sposób z TikToka świetnie się sprawdzi.

Jak utrzymać ciepło w domu? Wypróbuj ten sposób z TikToka

Sposób na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach, który aktualnie jest hitem na TikToku to rozwiązanie, które często stosowały nasze babcie. Na czym polega? Wystarczy powiesić na korytarzu grubszą zasłonę, tuż przed drzwiami wejściowymi. Taka warstwa oddzieli klatkę schodową lub podwórko od nagromadzonego ciepła wewnątrz i sprawi, że nie będzie tak łatwo uciekało. Tiktokerka testowała wiele różnych trików, które mają w tym pomóc, a o tej metodzie wypowiada się tak:

Ze wszystkich metod na utrzymanie ciepła ta zadziałała zdecydowanie najlepiej. Jeśli zapomnimy zasłonić drzwi, od razu odczuwamy różnicę.

Sposób z zamontowaniem zasłony przed drzwiami nie jest zbyt kosztowny, a pozwala wiele zaoszczędzić. Wiele z nas dobrze zna ten trik, ponieważ dawniej często stosowało się go w wielu domach. Jak na niego zareagowali internauci? Pod filmikiem, który został odtworzony aż 130 tysięcy razy, można znaleźć takie komentarze:

Powrót do starych dobrych czasów. Zasłony na drzwiach królowały w latach 50. oraz 60. i wciąż świetnie działają.
Nie zapominaj również, że zasłony często kupuje się w parach. Można więc zrobić podwójne drzwi. Zrobiłam tak samo.
Robię to od 30 lat w moim domu, nic nowego. Moja mama i babcia też to robiły… To naprawdę robi różnicę.
Więcej o: