Tani trik na odmrożenie przedniej szyby w samochodzie. Tylko uważaj na podstawowy błąd

Jak poradzić sobie z zamarzniętą przednią szybą w samochodzie? Na TikToku jedna z użytkowniczek zaprezentowała banalny i tani trik. Wystarczą dwa produkty, które znajdziecie w kuchni. Uważajcie jednak na podstawowy błąd, bo skutki mogą być opłakane.

Jakie jest ulubione powiedzenie Polaków w okresie zimowym? Zdecydowanie "zima znów zaskoczyła kierowców". Choć, większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później przyjdą przymrozki i spadnie śnieg, to niektórzy wciąż zapominają np. o zmianie opon. Choć w Polsce nie istnieje prawny obowiązek jazdy na oponach zimowych, to jednak warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa, a także innych uczestników ruchu. A jak poradzić sobie z zamarzniętymi szybami? Pewna użytkowniczka TikToka zaprezentował tani i prosty sposób. 

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jak odmrozić zamarzniętą szybę? Wlej ciepłą wodę do torebki strunowej

Kobieta kryjąca się pod nazwą @amysaavage na swoim koncie opublikowała nagranie, na którym pokazała, jak w prosty sposób odmrozić przednią szybę. Wystarczy do torebki strunowej wlać ciepłą wodę i przejechać nią po zamarzniętym obszarze. 

Uwaga! Pamiętajcie również, że nie wolno zamarzniętych obszarów oblewać wrzątkiem. Pod wpływem gorącej wody szyba może po prostu pęknąć.

Inne sposoby na zamarznięte szyby w samochodzie 

Wiemy już, że polewanie zamarzniętej szyby wrzątkiem może mieć opłakane skutki, zatem jak w inny sposób poradzić sobie z tym problemem? Najprostszym i stosunkowo tanim sposobem jest po prostu odmrażacz do szyb. Możecie go kupić praktycznie w każdym supermarkecie, czy na każdej stacji benzynowej. Taki odmrażacz sprawdzi się w każdym samochodzie.

Ponadto pamiętajcie również o tym, by zmienić płyn do spryskiwaczy na ten zimowy. Przy minusowych temperaturach zwykły płyn zamarznie i będziecie mieć duży problem. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: