Zima rozpoczęła się na dobre, a niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że chętniej podkręcamy kaloryfery w naszych domach. Co, jeśli jednak okazuje się, że ustawiliśmy je na najwyższy możliwy stopień grzania, a w mieszaniu wciąż wieje chłodem? Zobacz, co zrobić w takiej sytuacji.
Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Kaloryfery są rozkręcone na najwyższą temperaturę i nadal są zimne? Okazuje się, że problem ten może być spowodowany przez zapowietrzenie. Jak sprawdzić, czy to właśnie jest powód, przez który twoje grzejniki nie działają tak, jak powinny?
Pierwszym objawem, który szybko zwróci naszą uwagę, jest to, że kaloryfery są zimne. Słyszysz do tego charakterystyczne bulgotanie wody, gdy stoisz w ich pobliżu? W takim razie twoje grzejniki prawdopodobnie są zapowietrzone. Aby znów prawidłowo funkcjonowały, należy je odpowietrzyć. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Odpowietrzanie grzejników brzmi na trudne i czasochłonne zadanie, jednak wcale tak nie jest. Usterkę tę można z łatwością usunąć samodzielnie. Właśnie dlatego nie musisz wzywać specjalisty, który się tym zajmie, ponieważ istnieje łatwy, domowy sposób, który zniweluje problem. Jak odpowietrzyć grzejniki krok po kroku?
Odpowietrzanie nie pomogło i kaloryfer nadal nie grzeje? Wtedy warto wezwać specjalistę, który oceni, co się wydarzyło. Możliwe, że grzejniki po prostu już się wysłużyły i będą wymagały wymiany.