Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Wsyp do doniczki garść tego produktu, a szybko wypuści nowe liście

Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? To pytanie zadaje sobie wielu fanów roślin doniczkowych, którzy zdecydowali się na jego uprawę. Okazuje się, że można go wspomóc nawozem z domowych resztek, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Oto co należy zrobić.

Skrzydłokwiat jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych, którą wielu z nas ma w swoim domu. Kwiat cieszy się ogromną popularnością ze względu na to, że ma właściwości oczyszczające powietrze i nie wymaga trudnej i czasochłonnej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, by co jakiś czas wsypać lub wlać do doniczki odpowiedni nawóz, który skutecznie wesprze wzrost rośliny. Okazuje się, że można go przygotować z resztek domowych produktów, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Metoda jest łatwa, tania i skuteczna. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu „Ciałość"

Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Wspomóż go odpowiednim nawozem

Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na przyspieszenie wzrostu skrzydłokwiatu i wsparcie zdrowego rozwoju rośliny jest wykorzystanie fusów po kawie, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Produkt jest bogatym źródłem potasu, fosforu i magnezu, które powoli uwalniają się w ziemi. Skrzydłokwiat jest rośliną kwasolubną, dlatego nie ma przeciwwskazań, by wsypać do doniczki fusy, które zostały uprzednio zmieszane z ziemią.

Gdzie powinien stać skrzydłokwiat Wallisa? Zapewnij mu odpowiednie warunki, a będzie rósł bujnie i zdrowo

Skrzydłokwiat ma ponad 50 gatunków. Jedynym z najpopularniejszych jest odmiana Wallisa, która pierwotnie występowała w Wenezueli i Kolumbii, a dziś jest dostępna na szerszą skalę. Uprawa rośliny jest niezmiernie łatwa. Wystarczy zapewnić jej odpowiednie warunki, które zimą są nieco inne, niż latem.

  1. Skrzydłokwiat Wallisa rozwija się najlepiej w pomieszczeniu o dużej wilgotności. Z tego względu warto zraszać jego liście nawet codziennie — zwłaszcza jeśli ma styczność z centralnym ogrzewaniem. Warto stosować w tym celu miękką wodę o temperaturze pokojowej — taką samą należy też stosować do podlewania rośliny (latem 2-3 razy w tygodniu, a zimą rzadziej).
  2. Od października aż do wiosny skrzydłokwiat powinien przebywać w pomieszczeniu o temperaturze między 16 a 18 stopni Celsjusza. Latem będzie się dobrze rozwijał w temperaturze do 25 stopni. Należy zapewnić mu półcień, jednak kompletny brak słońca może sprawić, że roślina nie wypuści nowych kwiatów i liści. Warto też unikać przeciągów.
Więcej o: