Jeśli na ścianie zauważyliśmy czarny lub szary nalot, możemy być pewni, że mamy do czynienia z pleśnią. Zanim przystąpimy do walki, należy usunąć pleśń ze ściany. Wówczas możemy zastosować metody, które powinny powstrzymać rozwój pleśni w naszym domu.
Pleśń nie pojawia się w domu bez powodu. Najczęstszą przyczyną powstawania pleśni na ścianie jest kiepska wentylacja. Słaba wentylacja może wynikać z błędów na etapie projektowania budynku. Kiedy w pomieszczeniu nie zachodzi wymiana powietrza, panują idealne warunki do rozwoju pleśni. Nadmierna wilgoć również sprzyja rozwojowi pleśni. Często pojawia się w niedogrzanych pomieszczeniach oraz w kuchni, gdzie panuje wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach.
Pleśń jest niebezpieczna. Wdychanie pleśni powoduje problemy z układem oddechowym, alergie i zatrucia. Jeśli zauważymy ogniska pleśni w domu, należy jak najszybciej je usunąć.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Jeśli zawczasu nie zapobiegniemy rozwijaniu się pleśni, grzyb powróci. Dlatego warto zastosować kilka metod, które uniemożliwią ich rozwój: