Jak skutecznie zlikwidować pleśń na ścianie? Domowe sposoby za mniej niż 5 zł. Są niezawodne

Pleśń na ścianach jest niezwykle niebezpieczna. Specjalistyczne środki na odgrzybianie są drogie i mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jak walczyć z pleśnią na ścianach? Oto domowe sposoby na pozbycie się grzyba.

Jeśli na ścianie zauważyliśmy czarny lub szary nalot, możemy być pewni, że mamy do czynienia z pleśnią. Zanim przystąpimy do walki, należy usunąć pleśń ze ściany. Wówczas możemy zastosować metody, które powinny powstrzymać rozwój pleśni w naszym domu.

Zobacz wideo Fanki proszą Viki Gabor o porady. Sama pisała do Ariany Grande

Magdalena i Aleksandra Popławskie Magdalena Popławska: każda z nas wiedziała, że jak jest naprawdę źle - to do siostry

Skąd się bierze pleśń na ścianie? Negatywne skutki pleśni w domu

Pleśń nie pojawia się w domu bez powodu. Najczęstszą przyczyną powstawania pleśni na ścianie jest kiepska wentylacja. Słaba wentylacja może wynikać z błędów na etapie projektowania budynku. Kiedy w pomieszczeniu nie zachodzi wymiana powietrza, panują idealne warunki do rozwoju pleśni. Nadmierna wilgoć również sprzyja rozwojowi pleśni. Często pojawia się w niedogrzanych pomieszczeniach oraz w kuchni, gdzie panuje wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach.

Pleśń jest niebezpieczna. Wdychanie pleśni powoduje problemy z układem oddechowym, alergie i zatrucia. Jeśli zauważymy ogniska pleśni w domu, należy jak najszybciej je usunąć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezent dla dziadka na święta - worek pomysłów na upominek dla seniora. Zdjęcie ilustracyjne Prezent dla dziadka na święta - worek pomysłów na upominek dla seniora

Jak skutecznie walczyć z pleśnią? Domowe sposoby

Jeśli zawczasu nie zapobiegniemy rozwijaniu się pleśni, grzyb powróci. Dlatego warto zastosować kilka metod, które uniemożliwią ich rozwój:

  • Ocet – Należy wlać ocet do butelki ze spryskiwaczem, a potem popsikać wybrane miejsce. Przykry zapach szybko się ulotni, a rozwój pleśni zostanie zahamowany.
  • Woda utleniona – mieszanka wody utlenionej i wody w proporcji 1:1 również zwalczy pleśń na ścianie. Działa bakteriobójczo.
  • Pasta z soli kuchennej – sól kuchenna ma właściwości antygrzybiczne. Aby przygotować pastę, sól należy wymieszać z wodą. Powstanie wówczas łatwo do nakładania pasta, którą aplikujemy w miejsce, gdzie znaleźliśmy ogniska pleśni.
Więcej o: