Cienie pod oczami i opuchnięta twarz? Domowy okład szybko postawi skórę na nogi

Po zabawie sylwestrowej do rana twarz jest opuchnięta, a pod oczami pojawiły się cienie? Jest kilka domowych sposobów, dzięki którym skóra już w kilka minut będzie wyglądała zdecydowanie lepiej.

Jak pozbyć się rano opuchlizny i zmniejszyć widoczność worków pod oczami? Jest na to kilka prostych sposobów, które po sylwestrowej zabawie do białego rana sprawdzą się idealnie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Karolina Malinowska o pielęgnacji. "Musiałabym wstać o 4:30, żeby to sobie wszystko wklepać w twarz"

Anna Lewandowska Anna Lewandowska eksponuje umięśniony brzuch w bikini. "Ale ciało!"

Masz cienie pod oczami? Domowe sposoby mogą pomóc

Z workami pod oczami mogą pomóc uporać się dwa proste triki. Do pierwszego z nich będziemy potrzebowali herbaty. Należy zaparzyć dwie torebki i odcisnąć z nich nadmiar płynu. Następnie kładziemy je na talerzyk i wkładamy do lodówki na 20 minut. Po tym czasie wystarczy umieścić herbatę na powiekach na około 15 minut i tyle. 

Nieoceniony okazać się też może ogórek. To źródło witaminy K, które działa jednocześnie nawilżająco i chłodząco. Dwa plasterki warzywa o grubości około 1 cm myjemy, osuszamy i wkładamy do lodówki. Po 15 minutach wyjmujemy i kładziemy na zamkniętych powiekach. 

Kłótnia Te imiona utrudniają dziewczynkom życie. Bywają problematyczne

Opuchnięta twarz rano. Jak pozbyć się szybko problemu? 

Na opuchniętą twarz również jest kilka szybkich trików. Jednym z nich jest zimny roller jadeitowy, który poprzez masaż ochłodzi skórę, ale też pobudzi krążenie i rozrusza zastałą limfę. Ponadto warto schłodzić twarz strumieniem wody, a następnie wykonać zimny okład. Można w tym celu użyć ręcznika zmoczonego wcześniej wodą. Dobrze sprawdzi się też masaż kostkami lodu. Oczywiście nie należy dotykać nimi skóry bezpośrednio. Należy lód zawinąć w foliową torebkę, a następnie cienką ściereczkę. Z opuchlizną na twarzy może pomóc uporać się także okład z surowego ziemniaka. Należy zetrzeć warzywo na tarce i na 15 minut nałożyć papkę na twarz. Po tym czasie zmywamy całość zimną wodą. 

Więcej o: