Skorzystała z kasy samoobsługowej i grozi jej 8 lat więzienia. Popełniła jeden błąd

Kobieta z Ząbkowic Śląskich postanowiła skorzystać z kasy samoobsługowej, gdy robiła zakupy w sklepie. Popełniła przy tym jeden poważny błąd, przez który może teraz trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Wiele osób nie jest przekonanych do korzystania z kas samoobsługowych, a historia 47-latki z Ząbkowic Śląskich może dodatkowo do tego zniechęcać. Kobieta zrobiła zakupy w jednym ze sklepów, a teraz grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności. Wszystko przez to, że źle nabiła na kasę pewne produkty.

Zobacz wideo Kasia Bosacka zwraca uwagę na nowe praktyki producentów jedzenia. "To się zdarza nagminnie"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skorzystała z kasy samoobsługowej. Teraz grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności

47-latka z Ząbkowic Śląskich postanowiła skasować swoje zakupy w kasie samoobsługowej. Kiedy za nie zapłaciła i podszedł ochroniarz, kobieta była zaskoczona. Przez to, że źle nabiła produkty na kasę, została wezwana policja, a czyn kobiety potraktowano jako oszustwo. Wszystko dlatego, że banany oznaczyła jako jabłka, które tego dnia były do kupienia w promocji. Kobieta tłumaczyła policji oraz ochronie, że powodem błędnego oznaczenia owoców było zmęczenie, które doprowadziło do pomyłki. Tak do całej sprawy odnosi się asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich:

Policji, która po wezwaniu przyjechała na miejsce, tłumaczyła się zmęczeniem i omyłkowym wciśnięciem ikonki owocu. Teraz 47-latce grozi odpowiedzialność za oszustwo, które jest przestępstwem z artykułu 286 kodeksu karnego, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej.

Czego nie należy robić podczas korzystania z kasy samoobsługowej? Tego lepiej unikać

Jak uniknąć historii podobnej do tej, która spotkała 47-latkę? Należy zawsze zwracać uwagę na to, jakie produkty dodajemy do kasy samoobsługowej. Jeśli przez pomyłkę nabijemy nie to, co trzeba, należy ten fakt od razu zgłosić obsłudze sklepu, która naprawi problem. Kasy samoobsługowe często nie działają tak, jak powinny, co wiąże się z popełnianiem podobnych pomyłek. Korzystając z nich, trzeba dobrze sprawdzać, jakie produkty nabijamy, by uniknąć przykrych sytuacji. Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich podpowiada:

Pamiętajmy, że nie tylko oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną może ponieść osoba, która zmienia naklejkę czy metkę z ceną droższych towarów na tańsze, a także klient, który dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną ceną.
Więcej o: