Jak pięknie złożyć serwetki na święta? Poznaj szybkie i łatwe sposoby, które zrobią wrażenie

Zastanawiasz się, jak złożyć serwetki w piękny i niebanalny sposób? Wiemy, co zrobić, by stały się efektowną ozdobą każdego wigilijnego stołu. Możesz skorzystać zarówno z papierowych, jak i materiałowych serwetek, a zyskasz dodatkową, świąteczną dekorację, która zrobi wrażenie.

Składanie serwetek to dla wielu z nas problematyczny element, podczas nakrywania do stołu. Szczególnie w trakcie świąt chcemy, by prezentowały się naprawdę ładnie i stanowiły dodatkową, wigilijną ozdobę. Jak złożyć serwetki w szybki oraz łatwy sposób? Podpowiadamy, co warto zrobić, by wyglądały naprawdę efektownie.

Zobacz wideo Jak efektownie złożyć serwetki na świąteczny stół?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki i łatwy sposób na złożenie serwetek. Ułóż je według wskazówek, a będą świetnie wyglądać

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na tworzenie skomplikowanych ozdób z serwetek, postaw na klasykę, która zawsze się sprawdzi. Dodaj do niej jedynie subtelny, świąteczny element, by wigilijny stół zyskał dodatkową, praktyczną ozdobę. Ten sposób świetnie sprawdzi się z wykorzystaniem materiałowych oraz papierowych serwetek. Warto dopasować ich kolor do pozostałych ozdób świątecznych, a w okresie Bożego Narodzenie pięknie będą prezentować się serwetki w kolorze czerwieni, butelkowej zieleni i bieli.

Jak szybko i ładnie złożyć serwetki? Wystarczy, że zwiniesz je w rulonik lub po prostu złożysz w wąski prostokąt. Dla urozmaicenia, warto przewiązać serwetki świąteczną wstążką lub pięknym sznureczkiem. Dodatkowo można dołożyć małą gałązkę z choinki lub razem z serwetką związać też sztućce, by ułożyć je w niebanalny sposób.

Składanie serwetek na świętaSkładanie serwetek na święta unsplash/Libby Penner

Jak złożyć choinkę z serwetek? Zjawiskowa dekoracja każdego wigilijnego stołu

Jeśli masz ochotę w tym roku złożyć serwetki w niebanalny, choć nadal w szybki i łatwy sposób, mamy dla ciebie świetną propozycję. Zobacz, jak złożyć serwetkę w świąteczną choinkę, by zaskoczyć gości efektowną ozdobą. Ten wzór możesz przygotować zarówno z papierowych, jak i materiałowych serwetek, jednak muszą być kwadratowe, by wyglądały, jak trzeba.

  1. Kwadratową serwetkę połóż w taki sposób, by dwa jej rogi były skierowane do ciebie, a dwa na boki.
  2. Zegnij do góry każdą warstwę serwetki. Układaj kolejne rogi w odległości od siebie około 1-2 cm, aby znalazły się jeden pod drugim, tworząc zarys choinki.
  3. Delikatnie odwróć serwetkę na drugą stronę, a następnie zagnij prawą i lewą stronę serwetki do środka, by stworzyć trójkąt. 
  4. Odwróć serwetkę na drugą stronę i wywiń górną część choinki. Teraz wystarczy zawijać do góry każdą kolejną warstwę, układając ją pod zakładką, która jest wyżej. Gotowe! 

Składanie serwetek - choinka. Zdjęcie ilustracyjneSkładanie serwetek - choinka. Zdjęcie ilustracyjne Sergey Chayko/shutterstock.com

Więcej o: