Wsyp do wody dwie łyżeczki i przetrzyj kafelki. Produkt za 3 zł w mig rozprawi się z zaciekami

Czyszczenie płytek w łazience nie należy do przyjemnych obowiązków domowych. Warto robić to regularnie, bo z czasem brud jest coraz trudniejszy do usunięcia. Co robić, gdy po myciu zostają zacieki? Okazuje się, że wystarczy przetrzeć kafle mieszanką z domowych produktów.

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest regularne czyszczenie łazienki. Oprócz toalety, umywalki oraz wanny i prysznica należy też zwrócić szczególną uwagę na kafle, na których szybko osiadają zabrudzenia. Choć usunięcie nieestetycznego osadu nie należy do trudnych, często okazuje się, że po myciu na powierzchni pozostały zacieki, które negatywnie wpływają na ogólną estetykę łazienki i toalety. Na szczęście problem można rozwiązać prostym sposobem. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czym myć kafelki, żeby błyszczały? Odpowiedni środek czyszczący zrobisz w domu sama

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na zwalczenie brudu, osadu z kamienia i zacieków z kafli w łazience jest wyczyszczenie ich roztworem z wody i kwasku cytrynowego. Okazuje się, dzięki tej metodzie płytki zyskają piękny połysk, a pomieszczenie będzie się dużo lepiej prezentować.

  1. Wsyp do 1 l wody 2 łyżeczki kwasku cytrynowego.
  2. Zamieszaj, by produkt się rozpuścił.
  3. Nasącz w roztworze gąbkę lub ściereczkę i wyszoruj brudne kafle.
  4. Po 30 minutach przetrzyj powierzchnię ściereczką zwilżoną wodą.

Paulina Sykut-Jeżyna Paulina Sykut-Jeżyna w oryginalnej sukience. "Jak nastolatka!"

Czym myć kafelki z połyskiem? Wykorzystaj cenne właściwości tabletki do zmywarki

Choć mało kto o tym wie, oprócz kwasku cytrynowego skutecznym pogromcą zacieków jest zwykła tabletka do zmywarki. Właściwości kapsułki sprawiają, że brud szybko schodzi, a żmudne szorowanie nie jest potrzebne. Powierzchnia szybko staje się czysta, błyszcząca i zdezynfekowana. Wystarczy rozpuścić jedną kapsułkę w wiadrze z ciepłą wodą i przetrzeć kafle ściereczką zamoczoną w płynie. Efekty będą widoczne od razu.

Woda brzozowa Ten napój przyspieszy porost włosów i wygładzi skórę. Jak go stosować?

Więcej o: