5 imponujących świątecznych rekordów Guinnessa. Zgadniesz, ile waży największa bombka na świecie?

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas na spotkania z bliskimi i celebrację wspólnych chwil, a dla niektórych okazja na przekraczanie kolejnych granic. Poznaj najciekawsze i oryginalne rekordy, które zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Księga rekordów Guinnessa zawiera udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi. Wydawana jest raz do roku w Londynie przez Guinness World Records. Zapisano w niej najciekawsze, najbardziej zaskakujące i fascynujące rekordy osób z całego świata, również te pobite w okresie świąt Bożego Narodzenia, których nikomu wcześniej nie udało się ustanowić.

Zobacz wideo "Dzika noc" - Dawid Harbour jako Mikołaj, który zamiast rozdawać prezenty, staje do walki ze złoczyńcami [ZWIASTUN]

Najstarsza choinka jest w rodzinie od pokoleń

Paul Parker pochodzący z Wielkiej Brytanii jest właścicielem sztucznej choinki, która jest w jego rodzinie od 1886 roku. Ma 30 cm wysokości w ozdobnej doniczce i została pierwotnie kupiona dla jego cioci Lou, prawdopodobnie z Woolworths. Drzewko zostało przekazane Paulowi przez jego matkę, Janet, w 2008 roku, kontynuując tradycję.

Najbardziej dochodowy film świąteczny

Najbardziej udanym filmem bożonarodzeniowym pod względem finansowym na całym świecie jest "The Grinch" powstały na podstawie książki Dr. Seussa ze Stanów Zjednoczonych z 2018 roku, który zarobił 2 291 257 014 zł na różnych premierach między 8 listopada 2018 r. A 25 grudnia 2020 r. Animowana świąteczna fantazja oparta jest na książce "Jak Grinch ukradł święta" z 1957 roku autorstwa Dr Seussa i zawiera głos Benedicta Cumberbatcha jako tytułowego Grincha.

Największa ilość par całujących się pod jemiołą. Nietypowy rekord

Najwięcej par całujących się pod jemiołą to 480 i zostało to osiągnięte przez Anheuser-Busch w Stanach Zjednoczonych w St. Louis, Missouri, USA, 7 grudnia 2019 r.

Największa ilość lampek na choice. Liczba robi wrażenie!

Najwięcej świateł zapalonych jednocześnie na choince to 194 672 i zostało to osiągnięte przez Kiwanis Malmedy / Haute Fagnes Belgium w Malmedy w Belgii 10 grudnia 2010 r. Belgijska fundacja zawiesiła 350 girland o długości 3 metrów i wyposażonych w 576 świateł na drzewie. Korzystając z obliczeń napięcia, świadkowie byli w stanie dokładnie ustalić, ile świateł udało się zapalić w ciągu wymaganych 5 minut.

Największa bombka waży tyle, co samochód

Największa bombka bożonarodzeniowa ma średnicę aż 4,68 metrów i została wykonana przez The Dubai Mall w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 19 grudnia 2018 r. Co ciekawe ciężarem dorównuje do wagi MINI Coopera.

Więcej o: