5 imponujących świątecznych rekordów Guinnessa. Zgadniesz, ile waży największa bombka na świecie?

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas na spotkania z bliskimi i celebrację wspólnych chwil, a dla niektórych okazja na przekraczanie kolejnych granic. Poznaj najciekawsze i oryginalne rekordy, które zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Księga rekordów Guinnessa zawiera udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi. Wydawana jest raz do roku w Londynie przez Guinness World Records. Zapisano w niej najciekawsze, najbardziej zaskakujące i fascynujące rekordy osób z całego świata, również te pobite w okresie świąt Bożego Narodzenia, których nikomu wcześniej nie udało się ustanowić.

Zobacz wideo "Dzika noc" - Dawid Harbour jako Mikołaj, który zamiast rozdawać prezenty, staje do walki ze złoczyńcami [ZWIASTUN]

Święta Bożego Narodzenia. ŚniegPiękne życzenia świąteczne. Wyślij je bliskim, by sprawić im radość

Najstarsza choinka jest w rodzinie od pokoleń

Paul Parker pochodzący z Wielkiej Brytanii jest właścicielem sztucznej choinki, która jest w jego rodzinie od 1886 roku. Ma 30 cm wysokości w ozdobnej doniczce i została pierwotnie kupiona dla jego cioci Lou, prawdopodobnie z Woolworths. Drzewko zostało przekazane Paulowi przez jego matkę, Janet, w 2008 roku, kontynuując tradycję.

Najbardziej dochodowy film świąteczny

Najbardziej udanym filmem bożonarodzeniowym pod względem finansowym na całym świecie jest "The Grinch" powstały na podstawie książki Dr. Seussa ze Stanów Zjednoczonych z 2018 roku, który zarobił 2 291 257 014 zł na różnych premierach między 8 listopada 2018 r. A 25 grudnia 2020 r. Animowana świąteczna fantazja oparta jest na książce "Jak Grinch ukradł święta" z 1957 roku autorstwa Dr Seussa i zawiera głos Benedicta Cumberbatcha jako tytułowego Grincha.

Największa ilość par całujących się pod jemiołą. Nietypowy rekord

Najwięcej par całujących się pod jemiołą to 480 i zostało to osiągnięte przez Anheuser-Busch w Stanach Zjednoczonych w St. Louis, Missouri, USA, 7 grudnia 2019 r.

Jak przekręcamy kolędy?Jak przekręcamy słowa kolęd? Te pomyłki rozbawią cię do łez

Największa ilość lampek na choice. Liczba robi wrażenie!

Najwięcej świateł zapalonych jednocześnie na choince to 194 672 i zostało to osiągnięte przez Kiwanis Malmedy / Haute Fagnes Belgium w Malmedy w Belgii 10 grudnia 2010 r. Belgijska fundacja zawiesiła 350 girland o długości 3 metrów i wyposażonych w 576 świateł na drzewie. Korzystając z obliczeń napięcia, świadkowie byli w stanie dokładnie ustalić, ile świateł udało się zapalić w ciągu wymaganych 5 minut.

Największa bombka waży tyle, co samochód

Największa bombka bożonarodzeniowa ma średnicę aż 4,68 metrów i została wykonana przez The Dubai Mall w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 19 grudnia 2018 r. Co ciekawe ciężarem dorównuje do wagi MINI Coopera.

Życzenia świąteczne, rymowanki, wierszyki na ŚwiętaJak odpowiedzieć na życzenia świąteczne? Zapomnij o "wzajemnie"

Więcej o: