Nasącz waciki w tym płynie i połóż pod prysznicem. Uciążliwy kamień zejdzie bez szorowania

Czyszczenie kabiny prysznicowej nie należy do łatwych zadań. Gdy osad z kamienia jest coraz trudniejszy do usunięcia, warto podjąć działania, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nietypowe lub dziwne. Wystarczy przygotować płatki kosmetyczne i popularny płyn z kuchni.

Nieestetyczny osad pod prysznicem warto likwidować za każdym razem, gdy zauważy się jego pierwsze oznaki. Wiąże się to z tym, że po jakimś czasie brud staje się coraz trudniejszy do usunięcia. Na szczęście sprawdzone, proste triki rozwiążą problem. Dzięki nim zapomnisz o czasochłonnym szorowaniu, a kabina będzie lśnić czystością. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Nasącz płatki kosmetyczne w tym płynie i połóż pod prysznicem. Kamień zejdzie bez szorowania

Kamień w kabinie prysznicowej można rozpuścić, wykorzystując ocet, który większość z nas ma w swojej kuchni. Wystarczy przygotować waciki kosmetyczne lub skrawki starych ściereczek, nasączyć je w płynie tak, by były mocno namoknięte i rozłożyć gęsto pod prysznicem. Ważne, by nie zapomnieć o uszczelkach i szczelinach, na które zwykle rzadko zwraca się uwagę.

W razie konieczności można dolać większą ilość octu. Po upływie godziny okaże się, że kamień zniknął. Wtedy należy zdjąć płatki, wyrzucić je do śmieci i przemyć kabinę wodą, by pozbyć się gryzącego zapachu kwasu. Po każdym prysznicu warto pamiętać, by wycierać powierzchnię do sucha. Takie działanie znacząco opóźnia pojawianie się osadu.

Jak wyczyścić prysznic? Domowa mieszanka szybko pozbędzie się brudu i kamienia

Na zanieczyszczenia i osad z kamienia dobrze sprawdzi się też kwasek cytrynowy. Wystarczy rozpuścić dwie łyżeczki w szklance wody, przelać roztwór do butelki z atomizerem, spryskać powierzchnię i ją wyszorować. Później należy zmyć produkt wodą i wytrzeć kabinę do sucha. To dobra metoda dla osób, które nie znoszą charakterystycznego zapachu octu. Warto jednak zwrócić uwagę, by nie stosować kwasku na elementach z marmuru, gdyż w ten sposób można uszkodzić tworzywo. 

Więcej o: