Zawiń stopy lub dłonie w folię aluminiową. Efekt? Na pewno tego nie pożałujesz

Co się stanie, gdy owiniesz folią aluminiową stopy lub dłonie? Wiele osób będzie zaskoczonych, ale popularne w naszych domach "sreberko" świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni. Ma wiele innych, wręcz zaskakujących zastosowań, które warto znać.

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka zdradza, jakie produkty zawsze warto mieć w lodówce

Folię aluminiową w swojej kuchni ma zapewne większość z nas. Jednak zaskakująco niewielka część osób zdaje sobie sprawę, jak wiele zastosowań ma w codziennym życiu i to nie tylko w kuchni. Dzięki niej można np. w kilka sekund pozbyć się elektryzujących włosów. Świetnie sprawdzi się także przy popularnym zimą problemie. Choć niektórym ten patent wydaje się absurdalny, może przydać się nie raz.

Siemię lniane Kiedy pić siemię lniane, rano czy wieczorem? Pora ma wpływ na efekty

Nietypowe zastosowanie folii aluminiowej. Zawiń w nią stopy lub dłonie i ciesz się efektem

Folia aluminiowa, nazywana potocznie przez wiele osób "sreberkiem", została stworzona tak, że jedna jej strona (błyszcząca) zatrzymuje ciepło, a druga (matowa) je przepuszcza. Te właściwości z powodzeniem wykorzystać można nie tylko podczas pieczenia, lecz także na własnej skórze. Wiele osób zimą, a czasem nawet i przez cały rok, skarży się na zmarznięte stopy lub dłonie. Zazwyczaj sięgają wtedy po grubsze skarpetki czy kapcie, a dłonie rozgrzewają ciepłą wodą lub pocierając je o siebie. Okazuje się jednak, że w takiej sytuacji z pomocą przyjdzie również folia aluminiowa.

sałatka jarzynowa Robisz sałatkę jarzynową? Oto najgorszy składnik, jaki możesz dodać

To świetny patent, który nie tylko pozwoli rozgrzać dłonie i stopy, lecz także zadba o kondycję skóry, która zimą często bywa nadwyrężona. Wystarczy tylko posmarować dłonie lub stopy kremem, a następnie owinąć je folią aluminiową tak, by błyszcząca strona skierowana była do wewnątrz. Tak owinięta folia wokół dłoni lub stóp zatrzyma ciepło w środku i ochroni przed chłodem z zewnątrz. Co więcej, nałożony wcześniej krem lub balsam dogłębnie się wchłonie, intensywnie je nawilżając.

Więcej o: