Pogoda na święta 2022. Czym zaskoczy nas końcówka grudnia? Sprawdźmy

Pogoda na święta 2022 - podróż w rodzinne strony na Wigilię często uzależniamy od pogody, nie wszyscy decydują się na zimową podróż z obawy o trudne warunki na drodze. Jak będzie w tym roku? Sprawdź z nami świąteczną prognozę pogody.

Jaka pogoda na święta - marzenie o białym puchu 

Chociaż codzienne odświeżanie samochodu, mroźne poranki na przystanku i długie chwile w korku wśród śnieżnych zasp nie należą do najprzyjemniejszych, to i tak wszyscy liczą na biały puch na Wigilię. Jaka będzie pogoda na święta? Sprawdź, co czeka nas w pod koniec grudnia i w sylwestra

OdwilżOdwilż blickpixel, pixabay

Jaka pogoda na Boże Narodzenie 2022?

Pierwsza połowa grudnia napawała nadzieją, polskie miasta i miasteczka otuliła gruba warstwa śniegu, ale czy bajkowy krajobraz utrzyma się do świąt? Jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie 2022? W święta termometry wskażą od -4 do +6 stopni Celsjusza. Należy jednak zaznaczyć, że prognozy wciąż mogą ulec zmianie. 

Jakie święta w tym roku? Pogoda na sylwestra 

W sylwestrową noc należy spodziewać się temperatury na plusie. Mróz ma powrócić dopiero po pierwszym tygodniu stycznia. Do tej pory czeka nas śnieg z deszczem oraz porywiste wiatry. Wyprawę na sanki, kulig lub klimatyczną sesję zdjęciową na tle ośnieżonych choinek lepiej zorganizować już teraz. 

sylwestersylwester carmi_1601, pixabay

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Prognoza na święta - jak ubrać się na Wigilię i sylwestra?

Wiemy już, jakie będą święta w tym roku, pogoda na sylwestra będzie wyglądać podobnie. Jak dostosować ubiór do temperatury? Stosunkowo ciepła prognoza na święta sprzyja eleganckim płaszczom oraz sztucznym futerkom, obszerne kurtki puchowe powiszą w szafie mniej więcej do 10 stycznia. Z uwagi na silny wiatr nie warto rezygnować z czapek oraz szalików. Odwilż nie sprzyja zamszowym kozakom, zdecydowanie lepiej sprawdzą się wodoodporne trzewiki z antypoślizgową podeszwą. Wychodząc z domu, warto zabrać ze sobą też parasol oraz parę ciepłych rękawiczek. Prognoza na święta zamiast białego puchu szykuje nam raczej deszcz ze śniegiem. 

Pogoda na święta 2022 - jakie atrakcje zamiast kuligu? 

Deszczowa aura nie sprzyja leśnym spacerom, czy rodzinnym wyprawom na sanki. Co warto zaplanować w zamian? Zobacz, jak można się dobrze bawić bez śniegu w święta:

  • Świąteczny seans w kinie lub koncert kolęd, połączony z krótkim spacerem wśród miejskich iluminacji to ciekawa alternatywa w samym sercu miasta.
  • Odwilż sprzyja też spotkaniom w przytulnych knajpkach oraz zakupom na świątecznych jarmarkach.
  • Przy temperaturze na plusie można też zadbać o formę.
  • Święta to dobra okazja, aby być razem także w domowych pieleszach, wieczorny turniej planszówek lub wspólne pieczenie ciasta wynagrodzi brak śniegu za oknem.
  • Klimatyczną sesję zdjęciową można zorganizować w Boże Narodzenie o poranku, cała rodzina w identycznych piżamach przy kominku lub na tle choinki będzie się pięknie prezentować na zdjęciach. 

JarmarkJarmark Leonhard_Niederwimmer, pixabay

Zobacz też: Wieniec bożonarodzeniowy - najlepsze pomysły na klimatyczną ozdobę świąteczną

Więcej o: