Dodaj kilka sztuk do wody, a choinka odżyje. Szybko przestanie gubić igły

Mimo że do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, żywe choinki, udekorowane bombkami, łańcuchami i światełkami zdobią już wiele mieszkań. Co zrobić, aby nie zgubiły wszystkich igieł do Bożego Narodzenia?

Pachnąca, żywa choinka, przystrojona najpiękniejszymi dekoracjami i migającymi światełkami może być ozdobą w każdym domu. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej urokliwych symboli świąt Bożego Narodzenia. Niestety, ma jeden minus — nieodpowiednio zaopiekowana szybko gubi igły, robiąc bałagan dookoła. Na szczęście istnieje na to proste rozwiązanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Jaką choinkę wybrać, by długo cieszyła oko? Przed zakupem sprawdź te rzeczy

Jeśli chcesz, aby żywa choinka pojawiła się w twoim mieszkaniu przed świętami i cieszyła oko aż do Nowego Roku, wybierz odporniejszy gatunek. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się jodła kaukaska, której igły trzymają się bardzo długo i usychają naprawdę powoli. Jest dużo trwalsza i wytrzymalsza niż popularne świerki czy sosny. Wybieraj drzewko, którego igły mają soczysty, zielony kolor, a gałązki są elastyczne i giętkie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że jest zdrowe, świeże i postoi naprawdę długo. 

Choinka źle znosi nagłą zmianę temperatury. Przetrzymaj ją w garażu lub piwnicy

Zanim ustawisz choinkę w domu, warto potrzymać ją dzień lub dwa w chłodniejszym pomieszczeniu — na przykład garażu albo piwnicy. W ten sposób nie narazisz jej na nagłą zmianę temperatury. Pamiętaj także, by w domu postawić ją z dala od wszelkich źródeł ciepła — kaloryferów czy kominków. 

Domowe triki na przedłużenie żywotności drzewka. Rozpuść odrobinę w wodzie i podlej mieszanką choinkę

Nawet gdy już postawisz choinkę w odpowiednim miejscu i przepięknie ją udekorujesz, wciąż możesz wydłużyć jej żywotność. Pomogą ci w tym sprytne, domowe triki. Jeśli twoja choinka jest na stojaku z wodą, wrzuć do niej kilka miedzianych monet, które rozprawią się z grzybami i bakteriami. Pamiętaj, by do podlewania używać jedynie ciepłej wody, najlepiej z dodatkiem dwóch łyżek soli i cukru. Dzięki temu wzmocnisz drzewko i porządnie nawodnisz. To stary i niezwykle skuteczny sposób, na wydłużenie jego żywotności. Nie zapomnij także o częstym i regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym stoi. 

Więcej o: