Ma 63 cm wzrostu i jest najmniejszą kobietą na świecie. Spełniła marzenie i zagrała w "American Horror Story"

Jyoti Amge od dziecka marzyła, żeby być gwiazdą. Dziś jest znana jako najmniejsza kobieta świata. Mierzy zaledwie 63 cm wzrostu. Kim jest Jyoti Amge?

63 cm wzrostu sprawia, że Jyoti Amge została wpisana do księgi rekordów Guinnessa jako najmniejsza kobieta świata. Amge od dziecka chciała zostać aktorką. Udało jej się zagrać w serialu "American Horror Story".

Zobacz wideo Co najbardziej wkurzało Wersow w pracy kelnerki?

Na co choruje Jyoti Amge? Wrodzona choroba nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń

Jyoti Amge urodziła się w 1993 roku w indyjskim Nagpur. Od dziecka cierpi na chorobę nazywaną achondroplazją. Jest to choroba genetyczna spowodowana mutacją jednego z genów. Objawia się karłowatością, krótkimi kończynami i wydatnym czołem. Średnia długość życia osoby dotkniętej tą chorobą jest krótsza o 10-15 lat.

Gdy rodzina Jyoti dowiedziała się o chorobie, zrobili wszystko, aby zapewnić jej odpowiednie warunki w domu. W szkole również starano się zadbać, aby Jyoti nie czuła się dyskryminowana ze względu na swoje schorzenie. Zapewniono jej specjalną ławkę i dopasowane do rozmiaru dłoni przybory szkolne. Rodzice zaopatrzyli córkę w odpowiednie obuwie i garderobę szytą na miarę.

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kim jest Jyoti Amge? Chciała zostać aktorką

Choroba nie przeszkadza Jyoti Amge w realizowaniu marzeń. Jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się pozytywną energią. Jej marzeniem było zostać aktorką. Udało się to w 2009 roku, kiedy zagrała w filmie "Body Shock: Nastolatek o wysokości dwóch stóp". Natomiast w 2014 roku Jyoti otrzymała rolę w "American Horror Story". Amge, która w 2011 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, ma obecnie 28 lat. 

 
Więcej o: