Jak pozbyć się szczurów z domu? Rozłóż ten owoc w szczelinach i zakamarkach, a uciekną w popłochu

Jak pozbyć się szczurów? Problem pojawiania się szkodników w domach i na posesjach nasila się jesienią i zimą. Na szczęście istnieją proste sposoby, by je odstraszyć. Wystarczy wykorzystanie kilku zapachów, które działają drażniąco lub odstraszająco. Oto co należy zrobić.

Bliska obecność szczurów, zwłaszcza jesienią i zimą to problem, który występuje zarówno na wsiach, jak i w miastach. Stworzenia szukają pożywienia, a przy niskich temperaturach nie jest to dla nich proste. Zdarza się, że znajdują schronienie w ciemnych piwnicach lub dziurach pod podłogą. Na szczęście można je wypędzić prostym sposobem — bez konieczności stosowania trutek. Sprawdź co zrobić, by odstraszyć szczura.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu „Ciałość"

Jak pozbyć się szczurów? Przekrój ząbki na pół i rozłóż w szczelinach, by rozwiązać problem

Wiele szkodników, które co jakiś czas pojawiają się nieproszone w naszych domach i na posesjach nie znoszą niektórych zapachów, które działają na nie odstraszająco lub drażniąco. Okazuje się, że w przypadku szczurów sprawdzi się uprawa rumianku, czosnku, cytryny, dzikiej mięty, wrotyczu i oleandrów. Ciekawą metodą jest układanie doniczek z tymi roślinami przy oknach i drzwiach, a także skraplanie pomieszczeń sokiem z cytryny. Ćwiartki owocu można też rozłożyć w zakamarkach domu, aby gryzonie szybko się wyniosły. 

Warto też pomyśleć o rozłożeniu w szczelinach kilku ząbków czosnku, które zostały wcześniej przekrojone na pół (tym sposobem będą wydzielać więcej zapachu, który drażni szczury). 

Sposób na szczury. Profilaktycznie dbaj o czystość, a unikniesz ich obecności

Jeśli chcesz uniknąć pojawienia się szczurów, zwróć uwagę na czystość posesji. Przy każdej okazji należy się upewniać, że kontenery na odpady są szczelnie zamknięte, a szkodniki nie mają do nich dostępu. Ważne jest też ich regularne opróżnianie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że śmietnik będzie pierwszym miejscem, w którym gryzonie rozpoczną poszukiwania pożywienia — i zapewne je znajdą.

Agnieszce Woźniak-Starak "w takiej czapie musi być cieplutko"

Więcej o: