Spryskaj tym łopatę, a śnieg nie będzie się do niej przylepiał. Tani produkt z kuchni ułatwi odśnieżanie

Poranne odśnieżanie podwórka po nocnych opadach śniegu jest trudne i czasochłonne. Na szczęście istnieją triki, które mogą to ułatwić. Wystarczy spryskać łopatę produktem z kuchni, dzięki czemu śnieg z łatwością będzie się od niej odklejał. Wyjaśniamy, na czym polega ta metoda.

Odśnieżanie podwórka i podjazdu nie jest prostym zadaniem. Śnieg, mimo że na pierwszy rzut oka wygląda lekko, jest dosyć ciężki, a obfite opady sprawiają, że czasem trzeba sprzątać posesję nawet kilka razy dziennie. Puch może też przyklejać się do łopaty, co znacznie wydłuża cały proces. Okazuje się, że jest na to skuteczny trik. Wystarczy, że spryskasz łopatę tym produktem. Dzięki temu śnieg nie będzie się do niej kleił, co znacznie ułatwi odśnieżanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Jak skutecznie odśnieżyć chodnik? Spryskaj tym łopatę, a śnieg się nie przyklei

Ciężki śnieg, który dodatkowo przylepia się do łopaty sprawia nie lada problem ludziom odśnieżającym podwórko. Nie dość, że działanie jest wtedy trudniejsze, to jeszcze zajmuje więcej czasu. Na szczęście można temu zapobiec prostą metodą. Wystarczy przed odśnieżaniem natłuścić łopatę zwykłym olejem roślinnym. Można to zrobić przelewając tłuszcz do butelki z atomizerem i spryskując dokładnie powierzchnię narzędzia.

Innym sposobem jest nałożenie wosku samochodowego na tę część łopaty, która ma kontakt ze śniegiem. Gdy wosk zaschnie, należy nałożyć kolejną warstwę, a później rozpocząć odśnieżanie.

Katarzyna Cichopek pokazała figurę w stroju sportowym. Tylko spójrzcie na ten brzuch! (zdjęcie ilustracyjne)Katarzyna Cichopek w "sukience marzenie" za 66 zł! Pięknie podkreśla talię

Jak skutecznie odśnieżać? Te triki będziesz stosować już zawsze

Oprócz spryskiwania łopaty olejem kuchennym i smarowania jej woskiem istnieją jeszcze inne triki, które znacznie ułatwiają odśnieżanie, a także zabezpieczają przed poślizgnięciem się.

  1. Nałóż na buty stare, grube skarpety — Warstwa materiału uchroni przed upadkiem na śliskiej powierzchni poprzez polepszenie przyczepności do podłoża. Po wszystkim wystarczy powiesić materiał do wyschnięcia i wykorzystać go ponownie przy kolejnym odśnieżaniu.
  2. Odśnieżaj systematycznie — Gruba warstwa śniegu jest znacznie trudniejsza do usunięcia, a częste odśnieżanie zapobiega powstawaniu trudnego do skucia lodu.
  3. Rozrzucaj śnieg na boki, by tworzył równe warstwy — Gdy temperatura będzie wyższa, puch szybko stopnieje i nie będzie zalegał.

SkrapetkiJak doprać białe skarpetki? Szklanka tego produktu przywróci im kolor

Więcej o: