Włóż plastikową torbę do pralki, a efekt cię zaskoczy. Wypróbujesz raz i już zawsze będziesz to robić

Pranie ubrań jeszcze nigdy nie było tak efektowne, jak po użyciu pewnego zaskakującego, choć skutecznego sposobu. Wystarczy, że do bębna włożysz pranie oraz plastikową torbę. Efekt, jaki uzyskasz dzięki tej metodzie, sprawi, że już zawsze będziesz ją stosować.

Istnieje wiele ciekawych sposobów na różne domowe czynności. Niektóre potrafią nas jednak nieco zaskoczyć i zapewne będzie tak również z tym trikiem. Zobacz, jak wykorzystać plastikową torbę podczas prania, by ubrania wyprały się naprawdę skutecznie.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włóż plastikową torbę do pralki i zobacz, co się stanie. Efekt, jaki uzyskasz z pewnością cię zaskoczy

Masz w domu zwierzaka, który bardzo gubi sierść? A może po wyjęciu ubrań z pralki zauważasz na nich włosy lub włókna z chusteczki higienicznej, której przez przypadek nie wyjęłaś z kieszeni? Każda taka sytuacja sprawia, że filtr i bęben pralki zanieczyszcza się, co na dłuższą metę może prowadzić do uszkodzenia naszego urządzenia. Istnieje jednak jeden sprytny sposób na to, by zniwelować ten problem. Dzięki niemu na ubraniach nie będą pozostawać żadne włókna czy sierść, a przy tym nie przyczepią się również do filtra oraz zakamarków bębna.

Jakich tematów lepiej nie poruszać przy wigilijnym stole, aby uniknąć rodzinnych dramatów?Co zrobić, gdy bliscy zadają wścibskie pytania? Jest kilka sposobów

Wystarczy, że włożysz do pralki wraz z ubraniami plastikową torbę. Może to być reklamówka, którą otrzymasz podczas zakupów w sklepie spożywczym. Gdy umieścisz ją w bębnie, ustaw pralkę tak, jak zawsze i zrób pranie. Po całym cyklu wyciągniesz ubrania czyste i pachnące, a wszelkie zanieczyszczenia pozostaną na plastikowej torbie.

Jak wyczyścić pralkę? Rób to regularnie, by pranie było skuteczne

Eksperci zalecają, by czyścić filtr i pralkę przynajmniej raz na 2-3 miesiące. Jak zrobić to domowymi sposobami? Na początek warto oczyścić filtr, na którym zbierają się włókna ubrań, włosy czy sierść zwierząt. Wyjmij go i zdejmij dłonią wszystkie zabrudzenia. Po tym warto umyć go pod bieżącą wodą, a jeśli osadził się na nim kamień, umieść filtr w mieszance wody z octem spirytusowym w proporcjach 1:1. Pozostaw go tak na 15 minut i po tym czasie wyszoruj miękką szczoteczką.

Gdy filtr będzie już czysty i zamontujesz go w pralce, umyj całe urządzenie. Wlej do szufladki na proszek szklankę octu, a następnie włącz puste pranie. Warto zrobić to na najwyższej temperaturze, czyli na 90 stopni Celsjusza.

Jak pielęgnować skórę niemowlęciaSkóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

Więcej o: