Ewa Gawryluk skończyła 55 lat. Aktorka na nowej drodze życia po rozwodzie

We wtorek swoje 55. urodziny obchodziła piękna i niezwykle utalentowana polska aktorka, Ewa Gawryluk. Gwiazda seriali i filmów przyszła na świat 13 grudnia 1967 w Miastku, w województwie pomorskim. Obecnie najbardziej kojarzona z postacią Ewy Hoffer z serialu "Na Wspólnej" - w którą wciela się już kilkanaście lat - aktorka ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych.
Zobacz wideo Zobacz wideo: David Hasselhoff świętował 70 urodziny. Na imprezie bawiły się gwiazdy "Słonecznego patrolu"

Łódzką Szkołę Filmową ukończyła w 1991 roku. Rok później zagrała na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego, mając za sobą udział już w kilku produkcjach filmowych - m.in. w "Dziecku szczęścia" oraz "Wiatrakach z Ranley" Janusza Janickiego z 1989 r.

W 1922 roku wystąpiła w serialu "Kuchnia polska" oraz w filmie "Wielka Wyspa". W kolejnych latach mogliśmy zobaczyć ją filmach takich, jak: "Equus", "Człowiek z...", "Oczy  niebieskie", "Sztos", "Operacja Koza". Aktorka zagrała również w legendarnym serialu "Dom".

Ewa Gwaryluk znana jest też z licznych ról w serialach - przede wszystkim w "Na Wspólnej". W "Klanie" wcieliła się w Lidkę Szulc, w "Pierwszej miłości" zaś zagrała Ewę Nowak.

"Nauczyłam się, że nie muszę się wszystkim podobać"

Według portalu Interii "Świat Seriali", Ewa Gawryluk była kiedyś jedną z najczęściej występujących w scenach rozbieranych przed kamerą, polskich aktorek. Gwiazda zagrała w ponad trzydziestu scenach, które wymagały od niej nagości. W jednym z wywiadów wspominała, że jej początki kariery zbiegły się z czasami, w których w niemal każdej produkcji musiała wystąpić naga kobieta.

 

Przed nagraniem pierwszej tego typu sceny, aktorka miała ogromną tremę, o czym również opowiadała w rozmowie z mediami. Dodawała, że na początku swojej aktorskiej drogi wiele propozycji po prostu odrzucała.

 

- Czasem pojawiała się propozycja, gdzie chodziło tylko o rozebranie mnie, wtedy kategorycznie odmawiałam. Starałam się przyjmować takie role, w których moja nagość w filmie była uzasadniona - mówiła w jednym z wywiadów.

 

W rozmowie z magazynem "Show" z kolei aktorka wspominała naukę w szkole aktorskiej.

Dzięki szkole aktorskiej nauczyłam się, że nie muszę się wszystkim podobać, a moje ciało to moje narzędzie pracy. To mi dało duży komfort psychiczny

- opowiadała m.in.

Ewa Gawryluk rozstała się z mężem po ponad 20 latach

Ponad rok temu portale plotkarskie obiegła wieść, że Ewa Gawryluk rozstała się ze swoim mężem Waldemarem Błaszczykiem po 22 latach małżeństwa. O ich rozstaniu poinformowano m.in. na antenie "Dzień Dobry TVN", odczytując oświadczenie, wydane przez parę. 

Rozstaliśmy się w zgodzie i pozostajemy w dobrych relacjach. Zawsze oddzielaliśmy prywatne sprawy od zawodowych, tak będzie i tym razem. Nie będziemy udzielać wywiadów na temat rozstania ani podawać żadnych prywatnych szczegółów

- brzmiał komunikat podany prasie przez eks-małżonków.

 

Przez 22 lata małżeństwa Ewa Gawryluk publicznie bardzo ciepło i chwalebnie wypowiadała się o  swoim mężu, nazywając go partnerem na całej życie z bardzo dobrym ojcem dla ich córki Marii. W rozmowie z portalem Plejada.pl  z kolei zdradziła kiedyś receptę na udany związek. - Pamiętamy, że małżeństwo nie jest kapciem, który leży w kącie i będzie tam leżał zawsze. Staramy się okazywać sobie uczucia na każdym kroku, w każdym miejscu i o każdej porze - zaznaczała aktorka.

Źródła: światseriali.interia.pl/Onet.pl/Plejada.pl/Show/strefalifestyle.pl/film.wp.pl

Więcej o: