Dodaj do wody i umyj płytki. Zarysowania po butach znikną w kilka minut

Buty zostawiają na płytkach nieestetyczne zarysowania. Jeśli za kilka minut mają zjawić się u nas goście i nie mamy czasu na szorowanie podłogi, przedstawiamy szybki sposób na pozbycie się zanieczyszczeń.

Przed wizytą gości chcemy, aby nasza podłoga była czysta i pięknie się prezentowała. Na płytkach często powstają rysy po butach, które najlepiej usunąć podczas szorowania. Istnieje jednak szybszy sposób na pozbycie się zanieczyszczeń z powierzchni podłogi.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Zarysowania po butach. Nie szoruj płytek, bo możesz je uszkodzić

Ślady po butach na płytkach podłogowych to zmora wielu osób. Ciężko je usunąć i wyglądają nieestetycznie. Rysy po butach łatwo usunąć specjalnymi środkami, jednak ich użycie może grozić zniszczeniem powierzchni płytki. Pierwsza warstwa lakieru, jakim pokryta jest płytka, tworzy charakterystyczny połysk. Podczas procesu szorowania płytek łatwo uszkodzić tę warstwę. Kiedy tak się stanie, nasze płytki nie będą prezentowały się najlepiej.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć rysy po butach? Istnieje prosty sposób. Wystarczy jeden składnik

Jeśli posiadasz w domu płytki ceramiczne, podany sposób pozwoli skutecznie usunąć ślady po butach. Aby to zrobić, wystarczy składnik, który znajduje się w większości domów. Do wody należy dodać zmywacz do paznokci w proporcji 1:1, a następnie przetrzeć podłogę miękką stroną gąbki. Zanieczyszczenia powinny szybko zniknąć. Podczas czyszczenia warto otworzyć okna, aby zapach zmywacza do paznokci się ulotnił. Kiedy wyczyścimy płytki, warto na koniec przemyć je wodą bez dodatku detergentów, a na koniec przetrzeć suchą ściereczką.

Warto jednak pamiętać, że zmywacz jest środkiem, który dobrze sprawdzi się w przypadku płytek ceramicznych. Jeżeli posiadamy inny typ podłogi, nie powinniśmy stosować tego sposobu, ponieważ możemy uszkodzić powierzchnię podłogi.

Więcej o: