Jak często podlewać choinkę w doniczce? Dodaj do wody łyżkę tej przyprawy, a będzie stała dłużej

Żywa choinka w doniczce w odróżnieniu od choinek ciętych to wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie. Ucięte drzewko prędzej czy później się umrze i będziemy musieli wyrzucić je do śmieci, a kupioną w donicy, możemy później wsadzić w ogrodzie. Jak często podlewać choinkę, aby móc nią cieszyć się również po świętach?

Nie ma nic lepszego niż żywa choinka w święta. Naturalne drzewko nie tylko pięknie wygląda, ale również wspaniale pachnie. Jeśli zdecydujemy się na choinkę w donicy, pamiętajmy o pielęgnacji drzewka. W jaki sposób dbać o choinkę, aby przeżyła jak najdłużej? Jak często należy ją podlewać?

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek pokazała swój must have w szafie! Kosztuje 209,99 zł

Choinka w doniczce. Jaki rodzaj drzewa wybrać?

Choinkę w donicy możemy kupić w sklepach lub na targach. Warto pamiętać, aby wybrać drzewko zdrowe, czyli takie, które nie będzie miało uszkodzonych igieł i gałęzi. Igły nie powinny być suche i brązowe. Najpopularniejszymi drzewkami bożonarodzeniowymi są świerk pospolity, jodła kaukaska, sosna i świerk kłujący. Choinkę najlepiej zakupić tydzień lub dwa przed świętami.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Tak mieszkała Meghan Markle, zanim poślubiła księcia Harry'ego. 'Jak ona śmie narzekać?' (zdjęcie ilustracyjne) Tak mieszkała Meghan Markle, zanim poślubiła Harry'ego. "Jak ona śmie narzekać?"

Jak często podlewać choinkę w doniczce? Odpowiednia pielęgnacja to klucz sukcesu

Choinkę stojącą na zewnątrz należy stopniowo przyzwyczajać do wyższej temperatury. Nie wolno stawiać drzewka przy kaloryferze lub innych źródłach ciepła. Choinka w domu nie powinna stać dłużej niż tydzień. Aby odpowiednio o nią zadbać, należy często ją podlewać (szczególnie gdy mamy w domu bardzo ciepło). Ziemia w donicy powinna być zawsze lekko wilgotna. Wodę warto wzbogacić natomiast cukrem lub solą (łyżka na pół litra wody), dzięki czemu igły nie będą szybko opadać z drzewka. 

Drzewka nie należy od razu wystawiać na zewnątrz. Odpowiednim rozwiązaniem będzie stopniowe zmniejszanie temperatury. Można postawić ją np. w piwnicy, a dopiero potem wynieść na dwór. Po przeniesieniu choinki na zewnątrz, warto pamiętać o zabezpieczeniu donicy materiałem. W innym wypadku korzenie naszej choinki mogą przemarznąć. Jeśli odpowiednio zadbamy o naszą choinkę, na wiosnę będziemy mogli wsadzić ją w ogrodzie.

Więcej o: