Wetrzyj ocet w ramy okienne, a szybko pozbędziesz się uciążliwego problemu. Metoda jest niezawodna

Czyszczenie plastikowych ram okiennych nie należy do łatwych. Kiedy borykasz się z problemem brudu i zażółceń, spryskaj je specyfikiem z octem. Okazuje się, że kwas zadziała wybielająco, a dodatkowo pomoże uporać się z innym kłopotem, który dręczy wiele osób.

Podczas sprzątania mieszkania i mycia okien czasem nie zwraca się uwagi na ramy okienne, które również powinny być od czasu do czasu poddawane pielęgnacji. Gdy mycie staje się męczące i przedłuża się w czasie, warto poznać proste sposoby, dzięki którym ramy zalśnią czystością, a zażółcenia, brud, kurz i nieestetyczny osad szybko odejdą w zapomnienie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] O zdrowiu w kontekście ciałopozytywności, czyli dlaczego nie ma to nic wspólnego z promocją otyłości? 2. odcinek podcastu „Ciałość"

Natrzyj ramy okienne octem. To sposób na pokonanie uciążliwych zabrudzeń

Z czasem wiele osób zauważa, że plastikowe ramy okienne, które wcześniej były białe, pokrywają się żółtym, nieestetycznym nalotem. Dzieje się tak ze względu na kurz, dym papierosowy, a nawet deszcz. Okazuje się, że ramy i parapety można wyczyścić i wybielić prostym sposobem, stosując mieszankę z produktów, które większość z nas ma w domu. 

  1. Wlej do butelki z atomizerem 1/3 szklanki octu, 1 szklankę wody, 2 łyżki soku z cytryny i kilka kropel płynu do naczyń.
  2. Wstrząśnij mieszanką i rozpyl ją na zabrudzeniach.
  3. Po kilku minutach wyszoruj delikatnie ramy, a następnie przetrzyj je ściereczką zwilżoną wodą.

Podczas czyszczenia ram okiennych z plastiku należy zachować ostrożność i nie stosować silnych chemicznych preparatów, które mogłyby je uszkodzić.

Okazuje się, że przecieranie ram okiennych preparatami z zawartością octu to również praktyczny sposób na pozbycie się pająków, które zamieszkały w naszym domu. Wszystko za sprawą zapachu kwasu, który działa na nie odstraszająco. Metoda zadziała również na komary, muchy lub ćmy.

Jak myć okna w mróz? Zrób to przed świętami, a zalśnią czystością

Niska temperatura jesienią i zimą sprawia, że mało kto decyduje się na częste mycie okien. Temat często powraca jak bumerang podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie wiele osób zastanawia się, jaką techniką myć okna i zewnętrzne ramy okienne, tak, by ich nie uszkodzić. Okazuje się, że wystarczy przestrzeganie kilku prostych zasad.

  1. Nigdy nie myj okien w mróz — Wtedy ryzyko pęknięcia szyb jest największe. Przystąp do porządków dopiero wtedy, gdy na zewnątrz jest sucho, a temperatura wynosi powyżej 0 stopni Celsjusza.
  2. Nie używaj ciepłej wody — Okazuje się, że podczas niskich temperatur taka ciecz zamarza szybciej, niż chłodna, co może doprowadzić do uszkodzenia szyb.
  3. Używaj gumowej ściągaczki — Szybkie pozbycie się wody z okien przy niskich temperaturach zapobiegnie ich uszkodzeniu.
  4. Używaj środków, które mają w składzie alkohol — Jego obecność sprawia, że płyny zamarzają o wiele wolniej.
Więcej o: