Jak pozbyć się drugiego podbródka? Poświęć 15 minut dziennie, a skóra będzie jędrna

Chcesz się pozbyć drugiego podbródka? Nie musisz decydować się od razu na kosztowne zabiegi ani inwestować w drogie kosmetyki. Wystarczy, że poświęcisz 15 minut dziennie na kilka prostych ćwiczeń.

Drugi podbródek nie jest problemem, który dotyka wyłącznie osoby z nadwagą. Jedną z głównych przyczyn jego powstania jest wiotczejąca skóra, ale też genetyka. Na twarzy oraz szyi mamy około 70 mięśni, a z wiekiem dotyka nas też problem utraty kolagenu. Czy można temu zapobiec? Z tymi ćwiczeniami wykonywanymi regularnie zobaczysz różnicę. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Karolina Malinowska o pielęgnacji. "Musiałabym wstać o 4:30, żeby to sobie wszystko wklepać w twarz"

Ćwiczenia na drugi podbródek. Zajmą ci około 15 minut dziennie 

Wykonywanie tych prostych ćwiczeń systematycznie, może przynieść zaskakujące rezultaty. Poświęcisz na nie tylko 15 minut dziennie, więc można włączyć je do wieczornej pielęgnacji twarzy

  • Wymawiaj samogłoski: a, e, i, o, u, y - należy to robić głośno i wyraźnie, 
  • Pod brodą ułóż dłoń, a później naciskając nią na podbródek, otwieraj i zamykaj usta. Należy robić to powoli, aby dłoń stawiała opór szczęce. W ten sposób pobudzisz mięśnie podbródka do pracy.
  • Ułóż usta tak, jak byś próbowała dać komuś buziaka. Następnie powróć ustami do "linii prostej" i powtórz kilka razy. 
  • Otwórz szeroko usta i wyciągnij język jak najdalej. Powtórz kilka razy. 

Nie tylko ćwiczenia. Odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja to klucz do sukcesu

Poza ćwiczeniami warto również zadbać o prawidłową pielęgnację twarzy. Najlepiej sprawdzą się kremy nawilżające i ujędrniające oraz serum wzbogacone o kolagen. Wklepując produkt w twarz, należy robić to delikatnie, wykonując jednocześnie masaż skóry twarzy i szyi. Jeszcze lepsze efekty przyniesie stosowanie codziennie schłodzonego rollera. Należy wykonywać nim ruchy od dołu do góry twarzy. 

Więcej o: