Czy będzie śnieg na święta? Oto co nas czeka w tym roku. Prognoza na święta 2022 może zaskoczyć

Co roku każdy zastanawia się, czy będzie śnieg na święta. Biała Wigilia to coś, o czym marzy wielu z nas, by jeszcze lepiej wczuć się w bożonarodzeniowy klimat. Jaka jest obecna prognoza na święta 2022? Niektórzy mogą się ucieszyć.

Marzysz o śniegu i mrozie na tegoroczną Wigilię? Życzenia niektórych osób mogą się spełnić! Okazuje się, że w niektórych częściach kraju zima ozdobi krajobrazy białym puchem, zadowalając tym wiele osób. Jaka pogoda na święta czeka nas w tym roku?

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaka prognoza na święta 2022? Temperatura 24 grudnia może zaskoczyć

Obecnie w naszym kraju można odczuć spore ochłodzenie. W niektórych jego częściach temperatura spada nawet do -20 stopni. Panujący mróz i opady śniegu budzą w wielu osobach nadzieję na to, że i tegoroczne święta będą zimne oraz białe. 

Temperatura na święta 2022Temperatura na święta 2022 fot. screen windy.com

Pogoda potrafi się gwałtownie zmieniać, jednak aktualne prognozy serwisu Windy mogą ucieszyć wiele osób. Zgodnie z nimi 24 grudnia w całym kraju temperatura będzie wahać się w granicach 0 stopni Celsjusza. W północnej oraz północno-zachodniej części Polski będzie nieco cieplej. Tam temperatura będzie wahać się w granicach 1-2 stopni Celsjusza. Najzimniej natomiast ma być w okolicach Krakowa. Tam temperatura osiągnie nawet -3 stopnie Celsjusza. Chłodem powieje też w północno-wschodniej i wschodniej części kraju, gdzie będzie około -2 stopni Celsjusza.

Czy będzie śnieg na święta? Prognozy nie są jednoznaczne 

Prognoza na święta 2022 nie jest jeszcze dokładnie znana, jednak rzecznik IMGW uważa, że opady śniegu są możliwe na wschodzie oraz na południu kraju. Przewidywania serwisu Windy są jednak nieco bardziej optymistyczne.

Czy w święta będzie śnieg?Czy w święta będzie śnieg? fot. screen windy.com

24 grudnia w godzinach porannych śnieg według wstępnych prognoz ma pojawić się w województwie wielkopolskim. Około południa opady mogą pojawić się natomiast także w okolicach Wrocławia oraz województwach pomorskim, zachodniopomorskim oraz warmińsko-mazurskim. W nocy z 24 na 25 grudnia może poprószyć też w województwie podlaskim. 

Więcej o: