Stroiki świąteczne - gotowe pomysły na leśne szuflady i cynamonowe opowieści

Stroiki świąteczne to efektowna ozdoba na bożonarodzeniowy stół, misterne kompozycje wieszamy też na drzwiach i oknach. Jak zrobić ozdoby świąteczne, które sprawią, że w domu zapanuje wyjątkowa atmosfera? Sprawdź gotowe pomysły DIY.

Kompozycje świąteczne - co mówią trendy? 

Aktualnie królują naturalne materiały w śnieżnej szacie. Bardzo modne są leśne motywy oraz tradycyjne wzory. Współczesne stroiki bożonarodzeniowe za sprawą neutralnych kolorów ładnie komponują się z domowym otoczeniem. Brak krzykliwych barw rekompensują ciekawe formy oraz duża ilość ozdób. Szukasz pomysłu na kompozycje świąteczne? Sprawdź nasze propozycje. 

Świąteczny stroik na stół z łatwością można przygotować samodzielnie. Zdjęcie ilustracyjneŚwiąteczny stroik na stół z łatwością można przygotować samodzielnie. Zdjęcie ilustracyjne LightField Studios/shutterstock.com

Eko bombka - 8 pomysłów zero waste na świąteczne ozdoby. Zdjęcie ilustracyjne Eko bombka - 8 pomysłów zero waste na świąteczne ozdoby

Stroiki bożonarodzeniowe - koło obfitości 

Jak zrobić ozdoby świąteczne bez dodatkowych kosztów? Zanim wybierzemy się na zakupy, zawsze warto przejrzeć materiały, które już mamy w domu. Do przygotowania koła obfitości można wykorzystać choinkowe bombki, koronkowe ozdoby, kokardy, laski cynamonowe, czy świąteczne zabawki. Wszystkie elementy montujemy przy pomocy kleju na gorąco do choinkowej obręczy (można wykorzystać też bazę ze styropianu). 

 

Jak zrobić ozdoby świąteczne - leśne szuflady 

Leśne szuflady można poustawiać obok siebie, tworząc wielowymiarową kompozycję na stole lub pod choinką. Jak zrobić ozdoby świąteczne na wzór kredensu Świętego Mikołaja?

  • Do stworzenia szuflad wykorzystujemy drewniane pojemniki, które następnie malujemy farbą i po wyschnięciu przecieramy papierem ściernym. W formie uchwytu można wykorzystać ozdobny guzik lub kawałek korka od butelki, który mocujemy na klej na gorąco. 
  • Do środka przygotowanej szuflady należy włożyć bazę do stroików (do kupienia w kwiaciarni oraz większych supermarketach). 
  • Teraz czas na umocowanie małych choinek, zwierzątek oraz szyszek. 
  • Na koniec całość można spryskać delikatnie sztucznym śniegiem. 
 
Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam

Kompozycje bożonarodzeniowe - cynamonowe opowieści 

Świąteczne stroiki warto wyczarować też z suszonych owoców oraz kuchennych przypraw. Wystarczy, że do zielonego wianka przy pomocy miękkiego drucika przymocujemy zimowe dary natury: 

  • szyszki, 
  • orzechy włoskie, 
  • suszone pomarańcze, 
  • laski cynamonu, 

Na koniec całość można dodatkowo spryskać złotą farbą i zakończyć kompozycję bożonarodzeniową ozdobną kokardą. 

 
 

Wieniec bożonarodzeniowy. Zdjęcie ilustracyjne Wieniec bożonarodzeniowy - najlepsze pomysły na klimatyczną ozdobę świąteczną

Świąteczne stroiki - konik na biegunach 

Pięknie ozdobione drzwi to miły wstęp do bożonarodzeniowego przyjęcia. Stroik z konikiem na biegunach nie wymaga szczególnych umiejętności. Do wykonania ozdoby potrzebna będzie okrągła baza okręcona sznurkiem, kilka bombek i ozdobna kokarda. Drewniany konik na biegunach doda element ruchu i szczyptę świątecznej zabawy. 

 

Zobacz też: Prezent dla męża na święta - wyjątkowe propozycje dla każdego mężczyzny

Więcej o: